28.09.2018, 18:00
    06.10.2018, 18:00

Lechia - Karpaty 0:1 w sparingu

2018-09-09 20:15:00
Piłkarze Lechii w spotkaniu sparingowym z ukraińską drużyną Karpat Lwów przegrali 0:1 po bramce strzelonej przez Cristiana Ponde z rzutu karnego.

Pierwsza część spotkania miała bardzo zacięty przebieg, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszym kwadransie dwa razy z okolic pola karnego uderzał Rafał Wolski, ale piłka nie zmierzała w światło bramki. W 23. minucie drużyna Karpat wyprowadziła groźny kontratak, który zakończył się podyktowaniem rzutu karnego dla rywali. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Cristian Ponde. Biało-Zieloni próbowali szybko odpowiedzieć, ale brakowało celnych uderzeń w kierunku bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej odsłonie rywalizacji na murawie pojawiło się od razu trzech nowych zawodników. Sztab szkoleniowy chciał dać szansę występu większej liczbie zawodników. Biało-Zieloni próbowali budować cierpliwie ataki pozycyjne, Karpaty natomiast czekały na swoją okazję wyprowadzenia szybkiego kontrataku. W 60. minucie pojawiło się na boisku sześciu młodych zawodników występujących w zespołach Akademii Lechii. Odmłodzona Lechia starała się atakować, groźnie uderzył Przemek Macierzyński, ale golkiper Karpat był na posterunku. Przeciwnicy także mieli swoje sytuacje, trafiając między innymi w słupek naszej bramki. Z drugiej strony boiska Mateusz Sopoćko zagrał ze stojącej piłki w pole karne do Jakuba Araka, ale napastnik nie sięgnął futbolówka. W 88. przyjezdni stanęli przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale znakomicie interweniował Zlatan Alomerović. Ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie. Drużyna Karpat Lwów odniosła minimalne zwycięstwo w spotkaniu towarzyskim.