Lechia - Legia 1:3

2019-04-27 23:00:00
Lechia Gdańsk przegrała u siebie z Legią Warszawa 1:3. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Lukas Haraslin. Po 33 kolejkach Lechia zajmuje drugie miejsce w LOTTO Ekstraklasie.

Mecz rozpoczął się od kontrowersyjnej sytuacji. Już w trzeciej minucie strzał Artura Sobiecha zablokował Artur Jędrzejczyk. Sędzia Daniel Stefański przerwał grę na kilka minut, aby skonsultować swoją decyzję z VAR-em. Ostatecznie odgwizdał rzut sędziowski, co oznaczało, że nie dopatrzył się zagrania ręką przez obrońcę Legii. Po kilkunastu minutach znakomite dośrodkowanie Konrada Michalaka wykorzystał Lukas Haraslin i pięknym strzałem głową pokonał Radosława Cierzniaka. Do końca pierwszej połowy nadal przeważała Lechia. Swoje próby mieli Sobiech, Haraslin oraz Filip Mladenović, jednak nie zdołali strzelić bramki.

Na początku drugiej części gry dwie groźne akcje Legii powstrzymał Dusan Kuciak. W 61. minucie strzał z okolicy szesnastego metra oddał Paweł Stolarski. Piłka po rykoszecie zmyliła Kuciaka i wpadła do bramki. Piętnaście minut później wydarzyła się podobna sytuacja, jak na początku spotkania. Artur Sobiech oddał strzał, który został zablokowany przez zawodnika Legii, tym razem Williama Remy'ego. Tym razem sędzia podyktował rzut rożny. Kilka minut później Kasper Hamalainen zdobył drugą bramkę dla Legii. W 90. minucie meczu czerwoną kartką, za dwie żółte, ukarany został Błażej Augustyn. W doliczonym czasie gry piłkarze gości wykorzystali brak defensora Lechii i zdobyli trzecią bramkę. Autorem trafienia ustalającego wynik spotkania był Iuri Medeiros.

33. kolejka LOTTO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa 1:3 (1:0)

Bramki: Lukas Haraslin (17.) - Paweł Stolarski (61.), Kasper Hamalainen (80.), Iuri Medeiros (90+2.)

Żółte kartki: Artur Sobiech (56.), Błażej Augustyn (77., 90.), Dusan Kuciak (90+5.) - Artur Jędrzejczyk (69.), Carlitos (90.)

Czerwona kartka: Błażej Augustyn (90., za dwie żółte)

Lechia: Dusan Kuciak - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik (83. Karol Fila), Patryk Lipski - Konrad Michalak (67. Mateusz Żukowski), Artur Sobiech, Lukas Haraslin (60. Flavio Paixao)