25.11.2018, 18:00

Lechia pokonała Bytovię po golu Flavio

2018-06-29 18:45:00
Biało-Zieloni w drugim letnim spotkaniu towarzyskim pokonali drużynę Bytovii Bytów 1:0. Zwycięskiego gola dla Lechii Gdańsk w końcówce spotkania zdobył Flavio Paixao.

Piotr Stokowiec w drugim letnim sprawdzianie postawił na połączenie młodości z doświadczeniem. Na murawie od początu oglądaliśmy zawodników, którzy byli mocnymi punktami zespołu w końcówce sezonu 2017/18 - Dusan Kuciak, Steven Vitoria, Joao Nunes czy Daniel Łukasik. W wyjściowej jedenastce znaleźli się również zawodnicy, którzy wrócili do Lechii po pobycie na wypożyczeniu - Daniel Mikołewski, Karol Fila i Jakub Arak.

Początek meczu był wyrównany, gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie żadna ze stron nie potrafiła dłużej utrzymać się w posiadaniu piłki. Biało-Zieloni starali się wyprowadzać szybkie akcje z głębi boiska, czego efektem były sytuacje Jakuba Araka. Młody napastnik otrzymał dokładną prostopadłą piłkę w pole karne, ale w dogodnej sytuacji nie zdołał pokonać dobrze interweniującego Andrzeja Witana. Kilka minut później Arak otrzymał kolejną piłkę za linię obrony, ale w momencie podania znajdował się na minimalnej pozycji spalonej. Po chwili ponownie z dobrej strony pokazał się Arak, ale jego próba strzału z okolic pola karnego okazała się minimalnie niecelna. W 25. minucie z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzył Filip Mladenović. Futbolówka po strzale serbskiego zawodnika w bezpiecznej odległości minęła bramkę Bytovii. Goście odpowiedzieli za sprawą akcji Damiana Kugla, ale stoperzy Lechii zablokowali zawodnika z Bytowa. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron odważnie do przodu ruszyli piłkarze Bytovii, ale nie zdołali zagrozić naszej bramce. W odpowiedzi w kierunku bramki główkował Arak, ale pewnie interweniował Michał Olczak. Biało-Zieloni w kolejnych minutach częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki, budując spokojnie kolejne akcje. W 66. minucie po dośrodkowaniu strzał głową oddał Błażej Augustyn, ale trafił tylko w słupek bramki rywali.

W końcowym fragmencie Lechia zdecydowanie podkręciła tempo gry, czego efektem były groźne sytuacje stwarzane pod bramką Bytovii. Paweł Stolarski przedarł się środkiem boiska, wpadł w pole karne, gdzie zagrał do Flavio Paixao, który z bliskiej odległości trafił w Olczaka. Pięć minut później ponownie z dobrej strony pokazał się Flavio, ale próba strzału portugalskiego napastnika nie zmierzała w światło bramki. W ostatniej akcji meczu Biało-Zieoni zdobyli zwycięskiego gola, którego autorem był Flavio.

Lechia Gdańsk - Bytovia Bytów 1:0 (0:0)

Bramka dla Lechii: Flavio Paixao (90+)

Lechia Gdańsk: 1. Dusan Kuciak - 77. Rafał Kobryń (60' 41. Paweł Stolarski), 5. Steven Vitoria (30' 99. Przemysław Macierzyński (60' 17. Lukas Haraslin)), 3. Joao Nunes (60' 25. Michał Nalepa), 4. Adam Chrzanowski (60' 26. Błażej Augustyn) - 20. Daniel Mikołajewski (60' 33. Mateusz Lewandowski), 35. Daniel Łukasik (60' 16. Ariel Borysiuk), 19. Karol Fila (60' 8. Michał Mak), 22. Filip Mladenović (60' 6. Jarosław Kubicki), 10. Egy Maulana Vikri (46' 31. Florian Schikowski), 18. Jakub Arak (60' 28. Flavio Paixao)

Bytovia Bytów: 27. Andrzej Witan (46' Michał Olczak) - 11. Dawid Witkowski, 66. Maciej Dampc, 3. Łukasz Wróbel (46' 24. Patryk Burzyński), 16. Jakub Kuzdra, 15. Maksymilian Hebel (46' 10. Bartosz Biel), 22. Kacper Nytko (46' 23. Bartosz Rzeszut), 17. Juliusz Letniowski, 30. Bartosz Wolski (67' 20. Maciej Błaszkowski), 19. Damian Kugiel, 9. Gracjan Jaroch (64' 21. Aleks Hendryk)