25.11.2018, 18:00

Lechia pokonała Resovię i awansowała do 1/8 Pucharu Polski

2018-11-07 14:50:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w spotkaniu 1/16 Finału Pucharu Polski pokonali na wyjeździe zespół drugoligowej Resovii Rzeszów 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych, prowadzonych przez Piotra Stokowca, zdobyli Steven Vitoria, Artur Sobiech i Lukas Haraslin. Dla gospodarzy w pierwszej części meczu trafił Paweł Hass.

Początek meczu rozpoczął się tak, jak można byłoby się spodziewać. Lechia utrzymywała się w posiadaniu piłki na połowie przeciwników, którzy bronili dostępu do własnej bramki i czekali na okazję do wyprowadzenia szybkiego kontrataku. W 15. minucie po szybkiej akcji lewą stroną boiska gospodarze objęli prowadzenie. Michał Ogrodnik zagrał w tempo do Pawła Hassa, który z bliskiej odległości pokonał Dusana Kuciaka. Lechia natychmiast rzuciła się do odrabiania strat, ale defensywa Resovii nie popełniała zbyt wielu błędów.

W 28. minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Lewandowski, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału w kierunku bramki. Dwie minuty później świetną indywidualną akcję przeprowadził Rafał Wolski, który najpierw zwiódł obrońców a następnie uderzył na bramkę. Próba była celna, ale nie zaskoczyła dobrze ustawionego golkipera Resovii. W 34. minucie zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, ale Flavio Paixao ani Artur Sobiech nie zdołali z bliskiej odległości skierować piłki do siatki. Kilka minut później doskonałą okazję miał Rafał Mikulec, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Steven Vitoria. W kolejnych minutach wynik nie uległ już zmianie i do przerwy prowadzili gospodarze.

Po zmianie stron Biało-Zieloni zdecydowanie przycisnęli rywali, narzucając własne warunki gry. W 57. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wolskiego i zgraniu Artura Sobiech bramkę zdobył Steven Vitoria, który zamykał akcję na długim słupku. Kilka chwil później Lechia objęła prowadzenie. Michał Nalepa zagrał świetną piłkę z głębi pola do Sobiecha, który w dobrej sytuacji się nie pomylił, umieszczając piłkę w siatce. W kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Biało-Zieloni utrzymywali się w posiadaniu futbolówki, kontrolując przebieg boiskowych wydarzeń. W 70. minucie Lukas Haraslin "wkręcił" w murawę dwóch obrońców i pokonał bramkarza Resovii.

Gospodarze w 72. minucie mogli zdobyć kontaktowego gola, ale piłkę zmierzającą do bramki po strzale Bartłomieja Buczka wybił Nalepa. Była to kolejna dobra interwencja naszego obrońcy tego dnia. W kolejnych minutach walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gdzie częściej w posiadaniu piłki utrzymywali się Biało-Zieloni. Resovię było stać na kilka zrywów w końcówce, ale wynik nie uległ już zmianie. Lechia odwróciła losy rywalizacji i w pełni zasłużenie awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski.

1/16 Finału Pucharu Polski

Resovia Rzeszów - Lechia Gdańsk 1:3 (1:0)

Bramki: Paweł Hass (15.) - Steven Vitoria (57.), Artur Sobiech (63.), Lukas Haraslin (70.)

Żółte kartki: - Mateusz Lewandowski (Lechia)

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila (74. Joao Nunes), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Mateusz Lewandowski (46. Filip Mladenović) - Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski - Rafał Wolski, Flavio Paixao (K), Michał Mak (46. Lukas Haraslin) - Artur Sobiech