17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

Lechia pokonuje Koronę 2:0 po bramkach Flavio!

2018-08-31 22:20:00
Piłkarze Lechii w spotkaniu 7. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonali na Stadionie Energa Gdańsk zespół Korony Kielce 2:0. Dwie bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobył kapitan Flavio Paixao. Gdańszczanie dzięki zwycięstwu przedłużyli passę bez porażki, a także na pewno utrzymają pierwszą pozycję w ligowej tabeli.

Piłkarze Lechii spokojnie rozpoczęli mecz z Koroną, starając się dłużej budować atak pozycyjny. W kolejnych minutach inicjatywę przejęli przyjezdni, którzy przenieśli ciężar gry na połowę Biało-Zielonych, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. Podopieczni umiejętnie się bronili, czekając na własną okazję do kontrataku. W 14. minucie spotkania Karol Fila dokładnym zagraniem za linię obrony uruchomił Michała Maka. Skrzydłowy Lechii zagrał w pole karne do wbiegającego Flavio Paixao, ale portugalski napastnik posłał piłkę obok bramki. W odpowiedzi zawodnicy z Kielc próbowali uderzeń z dystansu, ale byli skutecznie blokowani przez naszych defensorów.

W 23. minucie rywalizacji blisko szczęścia był Pape Diaw, ale jego strzał głową po wrzutce w pole karne Łukasza Kosakiewicza nie zmierzał w światło bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Minutę później po przeciwnej stronie boiska Piotr Malarczyk sfaulował w szesnastce Flavio. Arbiter bez wahania wskazał na jedenasty metr, a do piłki podszedł sam poszkodowany. Kapitan Lechii pewnym strzałem zamienił rzut karny na bramkę, wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Przyjezdni szybko starali się odpowiedzieć, ale brakowało celnych uderzeń z ich strony. W 34. minucie mocny, ale niecelny strzał z okolic pola karnego oddał Daniel Łukasik. Kielczanie najbliżej zdobycia bramki byli w doliczanym, kiedy Felicio Brown Forbes sprawdził czujność Kuciaka. Słowacki bramkarz popisał się świetną paradą, a po chwili w efektownym stylu obronił także dobitkę Michaela Gardawskiego. Ostatecznie Biało-Zieloni zeszli do szatni, prowadząc po trafieniu Flavio.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Korona częściej utrzymywała się w posiadaniu piłki, ale to było spowodowane wynikiem meczu, w którym prowadzili Biało-Zieloni. Gdańszczanie natomiast cierpliwie czekali na swoją okazję do wyprowadzenia szybkiego ataku z własnej połowy boiska. W 54. minucie groźny strzał oddał Matej Pucko, ale Kuciak po raz kolejny nie dał się zaskoczyć. W kolejnych minutach walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 69. minucie Mateusz Sopoćko zagrał na wolne pole do Jakuba Araka, który zagrał płasko w szesnastkę, gdzie Flavio dopełnił tylko formalności. Lechia mimo dwubramkowego prowadzenia nie zamierzała na tym poprzestawać. Efektowną akcję przeprowadził Patryk Lipski, który przyjęciem piłki minął obrońcę i stanął w doskonałej sytuacji do zdobycia gola. 24-letni pomocnik huknął tuż pod poprzeczkę, ale Matthias Hamrol stanął na wysokości zadania.