18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Lechia przegrała w sparingu z Olimpią Grudziądz

2018-02-13 15:46:00
W spotkaniu sparingowym rozegranym na stadionie przy ul. Traugutta Lechia Gdańsk przegrała 0:1 z I-ligową Olimpią Grudziądz. W składzie Lechii znaleźli się piłkarze, którzy nie wystąpili w spotkaniu ligowym z Wisłą Kraków w sobotę, bądź zagrali w niepełnym wymiarze czasu. Do kadry meczowej dołączyli również młodzi gracze Biało-Zielonych z zespołu juniorów starszych Akademii Lechii Gdańsk.

W pierwszej połowie spotkanie miało wyrównany przebieg, a żadna z drużyn nie potrafiła wyraźnie zaznaczyć swojej dominacji na boisku. Gra skoncentrowana była głównie w środku pola i z rzadka jej ciężar przenosił się pod jedno bądź drugie pole karne. Dopiero w końcowych minutach pierwszej części gry Lechia i Olimpia stworzyły sobie po jednej dogodnej sytuacji. W 37. minucie po płaskim dośrodkowaniu Mato Milosa przed szansą stanął Rafał Kobryń, ale będąc tuż przed bramką gości nie trafił czysto w piłkę. Z kolei dwie minuty później okazję mieli gracze Olimpii, a konkretnie Mateusz Klichowicz, który ruszył dynamicznie prawym skrzydłem i minimalnie niecelnie uderzył z dystansu.

Wynik otworzyli w drugiej połowie piłkarze Olimpii. Wprowadzony z ławki z rezerwowych Konrad Handzlik przedarł się przez linię obrony i mocnym precyzyjnym uderzeniem pokonał Olivera Zelenikę.

Przed szansą na wyrównanie w 75. minucie stanął Grzegorz Wojtkowiak, który otrzymał w polu karnym Olimpii dobre podanie od Rafała Kobrynia. Obrońca Lechii został jednak zablokowany przez defensorów z Grudziądza i nie zdołał oddać celnego strzału. W końcówce spotkania na boisku pojawili się juniorzy Lechii, którzy ambitnie starali się doprowadzić do wyrównania. Zabrakło im jednak skuteczności.

Lechia Gdańsk – Olimpia Grudziądz 0:1 (0:0)

Bramki: Handzlik (60.)

Lechia: Zelenika (65. Woźniak)– Wojtkowiak, Vitoria, Wawrzyniak – Milos (62. Włodarczyk), Borysiuk (46. Rynkowski), Lipski (62. Petk), Kobryń (76. Lisiecki) – Krasić (62. Bluma), Macierzyński, Oliveira (62. Machol)

Olimpia: Małecki (46. Muzyk) – Bielawski, Zitko, Wełna (65. Goropevsek), Klimczak (53. Ciechanowski)– Klichowicz (73. Janicki), Kurowski (55. Handzlik), Candrea (78. Poręba), Calvo (46. Feruga), Kaczmarek (46. Bancessi) – Koval (46. Jazvić)

Żółta kartka: Candrea