29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

Lechia przegrała z Hapoelem 0:3 w sparingu

2019-06-26 18:45:00
W drugim meczu towarzyskim drużyna Lechii Gdańsk uległa Hapoelowi Beer Szewa. W sparingu na Arenie Mistrzów w Gniewinie padł wynik 0:3.

Na początku spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. W 8. minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Rafał Kobryń. Obrońca Lechii w akcji sam na sam strzelił na bramkę, jednak piłkę odbił golkiper Hapoela. W kolejnych minutach Biało-Zieloni mieli przewagę. Dobrze prezentowali się zwłaszcza skrzydłowi - Lukas Haraslin i Egy Maulana Vikri. W 37. minucie okazję do strzelenia bramki miał Haraslin, jednak silny strzał w długi róg bramki wybronił bramkarz rywali. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy groźnie zrobiło się pod bramką Lechii, ale Dusan Kuciak pewnie obronił uderzenie zza pola karnego. W 42. minucie prowadzenie w meczu objęła drużyna Hapoela. Nigel Hasselbaink strzałem po ziemi pokonał Kuciaka. W ostatniej akcji pierwszej połowy z rzutu wolnego na bramkę uderzał Haraslin. Piłka odbiła się od muru.

Druga połowa rozpoczęła się od straty gola. W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Sabag i skierował piłkę do siatki. W 60. minucie sztab Lechii przeprowadził 9 zmian. Kilka minut po wejściu na boisko silny strzał oddał Mateusz Sopoćko, ale futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 75. minucie po faulu na Sławomirze Peszko sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Filip Mladenović, ale jego strzał odbił bramkarz. Futbolówka trafiła do Mateusza Żukowskiego, jednak ten strzelił z głowy tuż obok słupka. Błyskawiczny kontratak przeprowadzili zawodnicy Hapoela. Niv Zrihan strzałem od słupka pokonał Kuciaka.

Lechia Gdańsk - Hapoel Beer Szewa 0:3 (0:1)
Bramki: Nigel Hasselbaink (42.), Sabag (47.), Niv Zrihan (76.) (Hapoel)
Skład Lechii: Dusan Kuciak - Rafał Kobryń (60. Paweł Żuk), Michał Nalepa (60. Filip Dymerski), Błażej Augustyn (60. Mario Maloca), Zarko Udovicić (60. Filip Mladenović) - Daniel Łukasik (60. Mateusz Cegiełka), Tomasz Makowski (60. Maciej Gajos), Patryk Lipski (60. Mateusz Sopoćko) - Lukas Haraslin (60. Sławomir Peszko), Artur Sobiech (49. Flavio Paixao), Egy Maulana Vikri (60. Mateusz Żukowski)