04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Lechia przegrała z Pogonią 0:1

2019-11-10 19:29:00
W meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia uległa na własnym stadionie Pogoni Szczecin 0:1. Bramkę w 9. minucie spotkania strzelił Zvonimir Kozulj. Lechiści na półmetku sezonu zasadniczego PKO Ekstraklasy zajmują 8. miejsce.

Lechiści rozpoczęli mecz na połowie rywali. Przez pierwsze minuty drużyna gości nie mogła wyjść z piłką z własnej połowy. W 8. minucie znakomitą okazję miał Lukas Haraslin. Skrzydłowy Lechii próbował minąć dwóch obrońców i finezyjnym strzałem pokonać Dante Stipicę. Piłka po strzale przeleciała jednak wysoko nad poprzeczką bramki. W odpowiedzi, minutę później zaatakowała Pogoń. Kontratak bezlitośnie wykończył Zvonimir Kozulj strzałem w długi róg bramki Lechii. Piłka wpadła do siatki i zespół gości objął prowadzenie w meczu. Przez kolejne minuty przeważała Pogoń. Pod koniec pierwszej części gry do ataku ruszyli Lechiści. W 39. minucie przed szansą zdobycia bramki wyrównującej stanął Filip Mladenović, jednak strzał Serba obronił Stipica. Chwilę później okazję miał Michał Nalepa. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "Nalep" próbował pokonać Stipicę z głowy, ale piłka minęła bramkę. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał obrońca Lechii Mario Maloca. Po strzale Chorwata futbolówka odbiła się od słupka i wróciła w pole gry.

W drugiej połowie piłkarze Lechii próbowali stworzyć akcję zespołową,  która doprowadziłaby do zdobycia bramki wyrównującej. W 64. minucie przed szansą stanął Haraslin, który uderzał piłkę głową po dośrodkowaniu Flavio Paixao. Futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W kolejnych minutach Lechiści napierali na pole karne Pogoni. Po rzucie rożnym okazję miał Jarosław Kubicki. Pomocnik Lechii uderzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała w trybuny. W 84. minucie przed szansą stanął Artur Sobiech. Po dośrodkowaniu po ziemi Mladenovicia strzał napastnika Lechii obronił Stipica. Arbiter dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. W ostatnich sekundach silny strzał z ostrego kąta oddał Mladenović, ale piłka minęła słupek.