25.11.2018, 18:00

Lechia remisuje w sparingu z Gryfem Wejherowo [RELACJA + ZDJĘCIA]

2018-01-20 13:47:00
Piłkarze z pierwszej drużyny Lechii Gdańsk, wzmocnieni juniorami starszymi Akademii Lechii Gdańsk zremisowali 2:2 w meczu sparingowym z Gryfem Wejherowo. Dwa gole dla Biało-Zielonych strzelił Grzegorz Kuświk.

Spotkanie na stadionie przy ul. Traugutta lepiej rozpoczęli wejherowianie. W 15. minucie wyszli na prowadzenie, wykorzystując zbyt dalekie wyjście bramkarza Biało-Zielonych Kacpra Leszczyńskiego i posyłając piłkę do pustej gdańskiej bramki. Przed przerwą Lechiści mieli dwie dobre okazje do wyrównania – najpierw w 30. minucie Rafał Wolski z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a w 37. szybko kontratak zmarnował Dawid Wasilewski.

Piłkarze Lechii swoją pierwszą bramkę zdobyli po przerwie. W 60. minucie kapitalnym strzałem z ostrego kąta popisał się Grzegorz Kuświk, wyrównując stan meczu na 1:1. Kwadrans później goście ponownie wyszli na prowadzenie, kiedy jeden z napastników Gryfa udanie ograł przed polem karnym obrońców Lechii i pewnym strzałem pokonał Leszczyńskiego. W końcówce meczu po raz drugi do siatki Gryfa trafił Kuświk, pewną podcinką wykorzystując rzut karny.

Lechia Gdańsk – Gryf Wejherowo 2:2 (0:1)

Bramki dla Lechii: Kuświk (60., 88. karny)

Lechia: Leszczyński – Kobryń, Nalepa, Gamakow, Kałahur (70. Merchel) – Matras, Sopoćko (63. Trochowski) – Bluma, Wolski (70. Dąbrowski), Wasilewski - Kuświk