14.12.2019, 18:00
    21.12.2019, 18:00

Lechia - Suwon Samsung Bluewings 3:0

2019-02-01 16:47:00
Lechia pewnie pokonała Suwon Samsung Bluewings 3:0. Bramki w meczu z jedną z mocniejszych drużyn w Korei Południowej strzelali Flavio (dwie) i Artur Sobiech.

W drugim meczu trener Stokowiec desygnował zupełnie inny skład niż w porannym sparingu. W pierwszej "11" znalazł się jedynie Mateusz Sopoćko, który zagrał pół meczu z Viktorią Koln.

Pierwszy kwadrans minął na walce w środku pola i sporadycznych zrywach. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 18. minuty, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Flavio. Portugalczyk kilka minut później trafił po raz drugi, ale sędzia nie uznał trafienia. Kapitan Lechii nie spoczął jednak na laurach i w 37. minucie zdobył bramkę… z połowy, wykorzystując fatalne ustawienie bramkarza Suwon Samsung Bluewings. Do przerwy wynik się nie zmienił.

W drugiej odsłonie na placu gry zameldował się Tomasz Makowski, który zmienił Mateusza Sopoćkę. Gra była wyrównana, oba zespoły miały swoje sytuacje, ale brakowało skuteczności, piłka najczęściej szybowała nad poprzeczką. W 74. minucie Biało-Zieloni podwyższyli prowadzanie na 3:0. Tym razem rzut karny pewnie wykorzystał Artur Sobiech. W ostatnim kwadransie Lechia miała kolejne sytuacje, m.in Filip Mladenović groźnie strzelał z wolnego, ale ostatecznie wynik spotkania nie uległ zmianie.