Lechia - Termalica 0:1

2018-05-04 23:00:00
Biało-Zieloni w spotkaniu 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrali 0:1 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Zwycięską bramkę dla gości zdobył Vladislavs Gutkovskis.

Piłkarze Lechii dobrze rozpoczęli mecz, narzucając własne warunki gry. Biało-Zieloni częściej utrzymywali się w posiadaniu piłki, atakując prawą stroną boiska, gdzie aktywny od samego początku był Joao Oliveira. Reprezentant Szwajcarii w 10. minucie zagrał płasko w pole karne do niepilnowanego Simeona Sławczewa, który oddał strzał bez przyjęcia z bliskiej odległości. Niestety próba bułgarskiego pomocnika okazała się minimalnie niecelna. Rywale szybko odpowiedzieli, Łukasz Piątek strzelił z około 10 metrów, ale trafił w jednego z naszych obrońców. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie. Podopieczni Piotra Stokowca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, prowadząc atak pozycyjny. Termalica natomiast czekała cierpliwie na swoją okazję do wyprowadzenia kontrataku.

W 23. minucie po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Oliveira, który wpadł w pole karne, mijając w efektownym stylu rywala. 22-letni skrzydłowy uderzył płasko w kierunku bramki, ale skutecznie interweniował golkiper Termaliki. Cztery minuty później dobrą okazję do oddania strzału wypracował sobie Patryk Lipski, ale nieczysto trafił w futbolówkę. W 31. minucie środkiem boiska przedarł się Samuel Stefanik. Słowacki pomocnik strzelił z około 25 metrów, trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Pięć minut później w dogodnej sytuacji do zdobycia gola znalazł się Bartosz Śpiączka, ale jego uderzenie w kierunku dalszego słupka wybronił Kuciak. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 51. minucie Lipski dośrodkował w pole karne, gdzie wbiegający na pierwszy słupek Steven Vitoria mocno, ale niecelnie główkował w kierunku bramki. Przeciwnicy szybko odpowiedzieli po stałym fragmencie gry, który wykończył Rafał Grzelak. Piłka po strzale obrońcy znalazła drogę do naszej bramki, ale zawodnik Termaliki w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Wynik meczu w 74. minucie otworzył Vladislavs Gutkovskis, który strzałem głową umieścił futbolówkę w bramce. Przy trafieniu łotewskiego napastnika asystował Szymon Pawłowski. W kolejnych minutach Biało-Zieloni zdecydowanie zaatakowali, szukając wyrównującego trafienia. Niestety do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, Lechia przegrała z Termaliką 0:1.