21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

Lechia U-18 pokonała Cracovię 3:2

2019-10-26 12:53:00
W spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów Lechia pokonała Cracovię 3:2. Bramki strzelili Jakub Cieślicki (2) i Kacper Urbański. Jest to piąte zwycięstwo Lechii w tym sezonie ligowym.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku pola. Na początku dwie okazje mieli piłkarze drużyny gości, ale w dalszej części dwukrotnie bramce Cracovii zagrozili Lechiści. W obu sytuacjach przed bramkarzem znalazł się Jakub Cieślicki. Przy pierwszej akcji golkiper zdołał złapać piłkę, jednak w drugiej lepszy okazał się napastnik Lechii i do przerwy Biało-Zieloni prowadzili 1:0.

W drugiej połowie strzelanie rozpoczął również Cieślicki. Po silnym uderzeniu Marka Niewiadomskiego piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi "Cieśli". Zdobywca pierwszej bramki pewnie strzelił w długi róg i pokonał golkipera Cracovii. W kolejnych minutach miała miejsce ofensywa drużyny gości. Najpierw Eryk Mirus obronił strzał w sytuacji sam na sam, ale w 61. i 68. minucie nie zdołał wybronić uderzeń na bramkę piłkarzy z Krakowa. Po wyrównaniu błyskawicznie odpowiedzieli Lechiści. Po indywidualnej akcji z dystansu na bramkę uderzył Kacper Urbański. Bramkarz był bez szans. Pod koniec spotkania Lechiści mieli okazję do podwyższenia wyniku. Miłosz Dziurzyński w sytuacji sam na sam uderzył na bramkę, ale golkiper odbił piłkę.

- Mecz był na początku pod dyktando Cracovii, ale potem strzeliliśmy jedną bramkę. W szatni trener nas zmotywował, że trzeba strzelić drugą. Później oni zdobyli dwie bramki, ale na szczęście po fantastycznym uderzeniu Kacpra Urbańskiego wyszliśmy na prowadzeniu. Fajnie, że "Dolny" strzelił, bo gra z dwa lata starszymi zawodnikami. Na koniec wpadła bramka wyrównująca, ale sędzia odgwizdał spalonego. Nerwówka była niesamowita. Na szczęście mamy w końcu 3 punkty po serii porażek. Jedziemy pewni siebie do Warszawy i chcemy tam wygrać z Escolą - powiedział po meczu strzelec dwóch bramek dla Lechii Jakub Cieślicki.