Lechia U-19 wygrała z Błękitnymi Stargard 6:0

2019-05-15 15:00:00
Drużyna Lechii Gdańsk do lat 19 pokonała Błękitnych Stargard 6:0. Biało-Zieloni pozostają na pierwszym miejscu w tabeli grupy B Ligi Makroregionalnej.

Mecz rozpoczął się dla Biało-Zielonych w najlepszy możliwy sposób. Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Adam Kucznier, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie. Dziesięć minut później okazję do zdobycia bramki miał Karol Landowski. Po jego strzale piłkę odbił bramkarz Błękitnych. W 20. minucie z rzutu wolnego na bramkę uderzał Piotr Gryszkiewicz. Futbolówka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z narożnika boiska trafiło do Kuby Lizakowskiego, który strzelił z głowy minimalnie obok słupka bramki gości. Kilka minut później Lizakowski ponownie mógł pokonać golkipera Błękitnych. W sytuacji sam na sam lepszy okazał się bramkarz. W 33. minucie na bramkę strzelał Landowski. Piłkę wybił golkiper, jednak nie miał szans przy dobitce Marcela Wszołka.

Druga połowa to dalsza dominacja Lechii. W 50. minucie po faulu na Kubie Lizakowskim sędzia odgwizdała rzut karny. Uderzenie Gryszkiewicza obronił jednak bramkarz. W 67. minucie bramkarza rywali pokonał Jakub Kapuściński, który wykończył dośrodkowanie z rzutu rożnego. W 78. minucie bramkę zdobył Sebastian Rugowski. Asystę przy tym golu zaliczył Dominik Rycewicz. Kilka minut później, środkowy obrońca Lechii Maciej Marek skierował głową piłkę do bramki. W ostatniej minucie spotkania wynik ustalił Kuba Lizakowski, który pewnie pokonał golkipera gości w sytuacji sam na sam.

- Wygraliśmy wysoko spotkanie. Byliśmy lepsi przez cały mecz. Udokumentowaliśmy różnicę sześcioma bramkami. Zostało jeszcze kilka kolejek. Czekamy na to co się wydarzy. Mamy nadzieję, że awans będzie nasz - skomentował zwycięstwo trener Piotr Wiśniewski.

Lechia Gdańsk - Błękitni Stargard 6:0 (2:0)

Bramki dla Lechii: Adam Kucznier (3.), Marcel Wszołek (33.), Jakub Kapuściński (63.), Sebastian Rugowski (78.), Maciej Marek (82.), Kuba Lizakowski (90.)

Skład Lechii: Kuba Michałowski - Maciej Marek, Jakub Kapuściński, Dominik Rycewicz, Dominik Szukiełowicz, Jan Kopania, Marcel Wszołek (K) (82. Adam Juszczyński), Karol Landowski (70. Sebastian Rugowski), Piotr Gryszkiewicz (75. Jakub Cieślicki), Kuba Lizakowski, Adam Kucznier (57. Adrian Petk)

Trenerzy: Artur Kosznicki, Piotr Wiśniewski, Marek Zieńczuk, Dominik Czajka