Lechia U-23 pokonała GKS Kowale 1:0

2018-09-08 13:00:00
Drużyna Lechii Gdańsk U-23 występująca w 4. Lidze pokonała GKS Kowale 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa Biało-Zielonych zdobył w 82. minucie spotkania Kamil Sikora.

Biało-Zieloni od początku narzucili własne warunki gry, dłużej utrzymując się w posiadaniu piłki. GKS natomiast skupił się na obronie dostępu do własnej bramki, czekając na swoją okazję do wyprowadzenia kontrataku. Lechiści długo budowali ataki pozycyjny, szukając luki w defensywie rywali. Golkiper GKS-u skutecznie interweniował po próbach Sebastiana Rugowskiego czy Karola Landowskiego. Blisko szczęścia był Filip Dymerski, który oddał mocny, ale niecelny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Zespół z Kowal miał także swoją okazję do zdobycia gola, ale skutecznie interweniował Maciej Woźniak. Do przerwy nie oglądaliśmy żadnych bramek.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, zdecydowanie częściej atakując. Przeciwnicy wyprowadzali sporadycznie kontrataki, ale ich próby były coraz groźniejsze. Wynik spotkania dopiero w 82. minucie rywalizacji otworzył Kamil Sikora, który na boisku pojawił się w drugiej połowie. Bartosz Kuźniarski ruszył lewą stroną boiska i zagrał w pole karne, gdzie futbolówka trafiła do Sikory. Skrzydłowy Lechii na raty, ale szczęśliwie, skierował piłkę do siatki. GKS natychmiast rzucił się do odrabiania strat, kilkukrotnie poważnie zagrażając naszej bramce. Na wysokości zadania stanął jednak Woźniak, który doskonale spisywał się w bramce tego dnia. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie, a Biało-Zieloni odnieśli czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

Warto również wspomnieć, że w rozgrywkach seniorskich zadebiutował dzisiaj Jakub Cieślicki, który urodził się w 2003 roku. Trenerzy drugiego zespołu regularnie dają szansę gry kolejnym młodym zawodnikom Akademii Lechii.