08.05.2021, 00:00
    12.05.2021, 00:00

Lechia U-23 pokonała Pogoń Lębork 5:0

2018-08-15 12:45:00
Zespół Lechii U-23 występujący w 4. Lidze w trzeciej kolejce pokonał drużynę Pogoni Lębork 5:0. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Daniel Mikołajewski, Mateusz Sopoćko, Przemysław Macierzyński i dwie Egy Maulana Vikri.

Piłkarze Lechii w kolejnym ligowym spotkaniu na czwartoligowym froncie  pokazali się z bardzo dobrej strony, prezentując fajną piłkę. W 15. minucie świetnie do akcji ofensywnej podłączył się Daniel Mikołajewski, który wykorzystał płaskie zagranie w pole karne, otwierając wynik meczu. Dziesięć minut później prowadzenie Biało-Zielonych podwyższył Mateusz Sopoćko, oddając skuteczny strzał z bliskiej odległości. Przy obu bramkach asystował Karol Landowski. W 34. minucie Egy ruszył środkiem boiska, mijając trzech obrońców a całą akcję wykończył lobem nad bramkarzem. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części meczu obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Lechia kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, dłużej utrzymywała się w posiadaniu piłki i stwarzała kolejne okazje do zdobycia bramek. Pogoń starała się grać odważniej, ale Zlatan Alomerović nie miał zbyt wiele pracy. Przeciwnicy częściej próbowali zagrywać w naszą szesnastkę, nie dochodzili jednak do pozycji strzeleckich. W 67. minucie w polu karnym rywali faulowany przez bramkarza był Marcel Wszołek, a jedenastkę na gola zamienił wprowadzony w drugiej części meczu na murawę Przemysław Macierzyński. W 87. minucie efektowny strzał tuż pod poprzeczkę oddał Egy, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu. Kolejne minuty nie przyniosły zmiany rezultatu, a drużyna Lechii U-23 pokonała ostatecznie Pogoń Lębork 5:0, odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie.

3. Kolejka NO10.PL 4. Ligi

Lechia II Gdańsk - Pogoń Lębork 5:0 (3:0)

Bramki: Daniel Mikołajewski (15.), Mateusz Sopoćko (25.), Egy Maulana Vikri (34., 87.), Przemysław Macierzyński (67.)

Lechia: Zlatan Alomerović - Kuba Lizakowski, Daniel Mikołajewski, Adam Chrzanowski (46. Filip Dymerski), Maciej Marek (85. Paweł Lekowski) - Marcel Wszołek, Adrian Petk, Mateusz Sopoćko (46. Piotr Gryszkiewicz) - Karol Landowski (60. Przemysław Macierzyński), Sebastian Rugowski, Egy Maulana Vikri