Lechia U-23 wygrała 2:1 ze Stolemem Gniewino

2018-09-01 12:45:00
Biało-Zieloni wygrali 2:1 ze Stolemem Gniewino. Obie bramki dla Lechii U-23 strzelił Egy.

Biało-Zieloni zaczęli bardzo ofensywnie. Dwa razy odważnie prawym skrzydłem ruszył Konrad Michalak, raz głową groźnie strzelał Joao Nunes. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać. Po składnej akcji, piłkę z lewej strony dostał Egy, który precyzyjnym mocnym strzałem pokonał bramkarza gości. W 17. minucie mogło być 2:0. Pięknym crossowym podaniem popisał się Ariel Borysiuk, Artur Sobiech świetnie przyjął piłkę, ale strzelił nad bramką.

Niestety w 39. minucie Stolem doprowadził do wyrównania. Bramkę strzałem lobem zdobył Mateusz Dampc. Biało-Zieloni mieli jeszcze swoje sytuacje, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po przerwie Lechia ruszyła do ataku. Po kilku składnych akcjach padł gol na 2:1. Z dystansu strzelał Mateusz Lewandowski, bramkarz odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Egy i strzelił na 2:1. W drugiej części trenerzy wprowadzili czterech zawodników, ale obraz gry się nie zmienił. Lechia miała swoje sytuacje, ale dobrze spisywał się bramkarz gości. Najlepszą okazję miał Mateusz Żukowski, ale jego strzał obronił bramkarz Stolemu.

Lechia Gdańsk - Stolem Gniewino 2:1

Bramki: Egy (5., 52.) - Dampc (39.)

Lechia U-23: Maciej Woźniak - Joao Nunes, Błażej Augustyn, Adam Chrzanowski, Mateusz Lewandowski - Konrad Michalak (Przemysław Macierzyński), Tomasz Makowski (Mateusz Cegiełka), Rafał Wolski, Ariel Borysiuk, Egy MV (Sebastian Rugowski) - Artur Sobiech (Mateusz Żukowski).