17.12.2018, 18:00
    22.12.2018, 18:00

Lechia U-23 wygrała z Gedanią Gdańsk 3:1 [ZDJĘCIA]

2018-11-10 14:25:00
Druga drużyna Biało-Zielonych wygrała w derbowym meczu z Gedanią Gdańsk 3:1. Bramki zdobyli Egy, Sebastian Rugowski i Ariel Borysiuk.

W składzie Biało-Zielonych znalazło się kilku zawodników znanych z ekstraklasowych boisk, w tym Adam Chrzanowski, Ariel Borysiuk, Michał Mak czy Sławomir Peszko. Pierwsza połowa była wyrównana, a więcej sytuacji miała Gedania, która miała trzy bardzo dogodne okazje. Niewykorzystane sytuacje się zemściły, bo to Lechia zdobyła bramkę do szatni. Na skrzydle ładną akcję przeprowadził Michał Mak, piłka trafiła do Egy’ego, który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy.

Po przerwie to Biało-Zieloni dominowali, chociaż nie stwarzali sobie zbyt dużo dogodnych sytuacji. Bramka na 2:0 padła po zamieszaniu w polu karnym (strzelcem Sebastain Rugowski), a na 3:0 Ariel Borysiuk z karnego. Gedanię w tym meczu stać było tylko na honorowego gola.