14.12.2019, 18:00
    21.12.2019, 18:00

Lechia - Viktoria Koln 3:3 w meczu sparingowym

2019-02-01 10:19:00
Biało-Zieloni zremisowali z Viktorią Koln 3:3. Bramki dla gdańszczan zdobyli Jakub Arak, Filip Dymerski i Mateusz Sopoćko.

Lechia tego dnia miała w planie dwa spotkania towarzyskie - z Viktorią Koln i Suwon Samsung Bluewings. Trenerzy postanowili przetestować większą liczbę zawodników i rozegrać o jeden mecz więcej. Biało-Zieloni rozpoczęli pierwsze dzisiejsze spotkanie w składzie: Alomerović - Mikołajewski, Dymerski, Vitoria, Nunes - Makowski, Petk Egy - Mak, Arak, Michalak.

Już od pierwszych minut gdańszczanie groźnie atakowali, stwarzając zagrożenie szczególnie po stałych fragmentach gry. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 18. minuty, gdy do siatki trafił Jakub Arak. Napastnik Lechii wykorzystał doskonałe podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. W kolejnych minutach mecz się wyrównał, a Viktoria w 31. minucie doprowadziła do remisu. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się głównie w środku pola, a wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę Lechia wyszła z jedną zmianą. Tomasza Makowskiego zastąpił Mateusz Sopoćko. Biało-Zieloni od początku grali z dużą determinacją i agresywnie w odbiorze. W 58. minucie Michalak celnie dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę do siatki skierował 16-letni Filip Dymerski. Osiem minut później było już 3:1. Mateusz Sopoćko popisał się ponad 20-metrowym rajdem, który zakończył celnym strzałem. Niestety pod koniec drugiej odsłony Viktoria przeprowadziła dwa skuteczne kontrataki, które zakończyły się bramkami i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:3.