10.11.2018, 18:00

Lechia w 1/16 Pucharu Polski!

2018-09-25 23:05:00
Biało-Zieloni wygrali w rzutach karnych z Wisłą Kraków.

Piotr Stokowiec zdecydował się dokonać kilku zmian względem składu na ostatnie mecze ligowe. W pierwszej „jedenastce” znaleźli się m.in. Jakub Arak, Michał Mak, Konrad Michalak czy Tomasz Makowski. Ten ostatni zadebiutował w Biało-Zielonych w oficjalnym meczu.

Lechia od początku przeważała. W 10. minucie groźnie po dośrodkowaniu z rożnego strzelał Steven Vitoria, a już minutę później Konrad Michalak uderzył z narożnika pola karnego, ale bramkarz Wisły wybił na róg. W 15. minucie było już 1:0. Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego celnym strzałem głową popisał się Michał Nalepa. W kolejnych minutach Biało-Zieloni stworzyli groźne sytuacje, sam na sam z bramkarzem byli Jakub Arak i Michał Mak. Wisła miała swoje sytuacje, ale bez konkretów, z kolei Lechia kolejny raz mogła podwyższyć po rajdzie Michalaka w 30. minucie. Najlepszą okazję Wisła miała w 39. Minucie, gdy Basha uderzył w słupek.

Drugą połowę z większym animuszem, ale to Biało-Zieloni mogli prowadzić 2:0 po ładnym strzale Lipskiego. Niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - to piłkarskie stwierdzenie potwierdziło się w 60. minucie. Alomerović faulował w polu karnym Kolara, a „jedenastkę” wykorzystał Zdenek Ondrasek. Po wyrównującej bramce trener Stokowiec posłał na plac gry kolejno Mladenovicia, Paixao i Haraslina. Pod koniec drugiej polowy Wisła miała dwie doskonałe okazje, ale raz kapitalnie wybił Nalepa, a za drugim razem świetnie piąstkował Alomerović. W odpowiedzi Lechia groźnie dośrodkowywała za sprawą Haraslina i Michalaka, ale ostatecznie po 90 minutach było 1:1.

Od 92. minuty Wisła grała w osłabieniu po brutalnym faulu Zdenka Ondraska i czerwonej kartce. Swoje szanse mieli Mladenović, Kubicki i Lipski (piękny strzał z dystansu), ale nadal wynik się nie zmieniał. W drugiej części dogrywki Lechia dominowała, ale kolejne sytuacje nie przyniosły gola, więc sędzia zarządził rzuty karne.

Karne dla Lechii wykorzystali Flavio, Haraslin, Kubicki i Mladenović. Lechia awansowała do 1/16!