Lechia w 1/4 Pucharu Polski!

2018-12-05 18:45:00
Biało-Zieloni wygrali 3:1 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza w 1/8 Pucharu Polski.

Biało-Zieloni rozpoczęli to spotkanie bez Lukasa Haraslina i Flavio Paixao, najlepsi asystent i strzelec usiedli na ławce rezerwowych. Zastąpili ich Karol Fila i Jakub Arak.

Od początku mecz był bardzo wyrównany, chociaż lepsze okazje miała Termalica, która strzeliła nawet bramkę, ale z wyraźnego spalonego. Przez długie momenty gra toczyła się w środku pola, ale w ostatnim kwadransie to Lechia „przycisnęła”, stwarzając sobie kilka sytuacji, ale mało klarownych. W odpowiedzi groźnie kontrowała Termalica, ale świetnie zachował się Kuciak.

Kiedy wydawało się, że do przerwy będzie bez bramek, Lechia ruszyła z akcją, przytomnym podaniem popisał się Karol Fila, a kapitalnie uderzył Daniel Łukasik, który rozgrywał dziś setny mecz dla Lechii.

Drugą połowę z impetem zaczęła Termalica, ale żadna akcja nie przyniosła wyrównującego gola. Po godzinie gry Lechia przejęła kontrolę i miała kilka okazji, m.in. po rzutach rożnych. Sytuację sam na sam miał także Jakub Arak. Od 63. minuty Lechia grała w przewadze jednego zawodnika, czerwoną kartką (za dwie żółte) otrzymał Wlazło.

Kilka minut później było już 0:2, a kapitalnym strzalem zza pola karnego strzelił Tomasz Makowski. W 75. minucie kontaktowego gola zdobył Patrik Misak. Do końca meczu oba zespoły miały swoje szanse, ale to Lechia postawiła kropkę nad "i" za sprawą Rafała Wolskiego.