21.12.2019, 18:00
    08.02.2020, 18:00

Lechia wygrała 2:1 z Wisłą Płock

2019-08-04 17:16:00
Biało-Zieloni wygrali w Płocku 2:1 po bramkach Artura Sobiecha i Rafała Wolskiego.

Lechia od początku zaczęła bardzo ofensywnie, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. Świetnie dośrodkowanie Filipa Mladenovicia na bramkę zamienił Artur Sobiech. W kolejnych minutach przeważała Wisła Płock, ale brakowało celnych strzałów. Dopiero w 20. minucie było bardzo niebezpiecznie – z dystansu uderzał Dominik Furman, a chwilę później Oskar Zawada głową. Jednak na posterunku był Dusan Kuciak, który nie dał się zaskoczyć. Tuż przed przerwą Lechia mogła podwyższyć prowadzenie. Najpierw wrzutkę Lukasa Haraslina niecelnym strzałem zakończył Sławomir Peszko, a chwilę później Słowak po indywidualnej akcji strzelił minimalnie niecelnie.

W drugiej odsłonie od początku mecz był bardzo otwarty. Oba zespoły przeprowadziły kilka ciekawych akcji, ale brakowało konkretów. Kolejne minuty przebiegały bardzo podobnie. Były sytuacje, ale brakowało groźnych i przede wszystkim celnych strzałów. Jednak w 74. minucie Rafał Wolski przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył celnym strzałem i było 2:0 dla Lechii. W końcówce Wisła Płock przycisnęła, czego efektem był kontaktowy gol. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Biało-Zieloni wygrali ten mecz 2:1.