11.04.2020, 18:00

Lechia wygrała z Lechem 2:1

2019-09-14 19:22:00
W meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała z drużyną Lecha Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Sławomir Peszko i Michał Nalepa. Dzięki wygranej Lechiści awansowali do górnej części ligowej tabeli.

Na początku spotkania gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Przez pierwsze 20 minut żadna z drużyn poważnie nie zagroziła bramce rywali. W 23. minucie pierwszy groźny atak przeprowadzili Biało-Zieloni. Filip Mladenović dośrodkował z lewej strony, a do piłki doszedł Artur Sobiech, który przytomnie odegrał do Sławomira Peszki. Skrzydłowy Lechii silnym uderzeniem głową pokonał Mickeya van der Harta. Biało-Zieloni objęli prowadzenie. Kilka minut później Lechiści ponownie próbowali wykorzystać słabszy okres gry gości. Peszko dośrodkował, a akcję zamykał drugi skrzydłowy Zarko Udovicić. Piłka przeleciała nad poprzeczką. W 33. minucie po niepozornym ataku futbolówkę w pole karne dogrywał Mladenović. Niespodziewanie w okolicach jedenastki znalazł się Michał Nalepa, który wyprzedził defensora Lecha i pokonał bramkarza gości. Będący na fali Biało-Zieloni, próbowali podwyższyć wynik. Dwie minuty później kolejne dośrodkowanie Peszki w kierunku Udovicicia, ale Serb ponownie uderzył niecelnie. Pod koniec pierwszej części gry groźnie zrobiło się pod bramką Lechii. Joao Amaral dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym znalazł się Christian Gytkjaer, który pokonał Dusana Kuciaka strzałem z głowy. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla Lechii.

W drugiej połowie tempo gry się uspokoiło. Dopiero na piętnaście minut przed końcem niebezpieczną akcję przeprowadzili Lechiści. Po dośrodkowaniu z lewej strony przed szansą stanął obrońca Lechii Karol Fila. Piłka po uderzeniu głową przeleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez van der Harta. Chwilę później Biało-Zieloni dośrodkowali z prawej strony boiska, ale tym razem żaden z ofensywnych zawodników nie zdołał odbić piłki w kierunku bramki. W 83. minucie po kombinacyjnej akcji Lechii defensor Lecha zażegnał niebezpieczeństwa i wybił futbolówkę na rzut rożny. Na kilka minut przed końcem dwie groźne akcje przeprowadziła drużyna gości. Za każdym razem znakomicie interweniował Kuciak, który niewątpliwie uchronił Lechię od utraty gola. W doliczonym czasie gry okazję do podwyższenia wyniku miał Rafał Wolski, jednak piłka po rykoszecie wpadła w ręce van der Harta. Tuż przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartkę w konsekwencji drugiej żółtej otrzymał obrońca Lecha Djordje Crnomarković. Do końca spotkania liczba goli na tablicy wyników się nie zmieniła, a Lechia dopisała do tabeli kolejne trzy punkty.

8. kolejka PKO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 (2:1)

Bramki: Sławomir Peszko (23.), Michał Nalepa (33.) (Lechia) - Christian Gytkjaer (45+1.) (Lech)

Żółte kartki: Sławomir Peszko (52.) (Lechia) - Djordje Crnomarković (80.) (Lech)

Czerwone kartki: Djordje Crnomarković (90+3.) (Lech)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik (K), Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (73. Tomasz Makowski) - Sławomir Peszko (55. Lukas Haraslin), Artur Sobiech, Zarko Udovicić (78. Rafał Wolski)

Lech Poznań: Mickey van der Hart - Robert Gumny, Thomas Rogne, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych (62. Tomasz Dejewski) - Karlo Muhar, Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz, Darko Jevtić (K) (75. Paweł Tomczyk), Joao Amaral - Christian Gytkjaer