19.10.2019, 18:00
    26.10.2019, 18:00

Lechia wygrała z Lechem Poznań 1:0!

2019-04-06 22:40:00
Lechia pokonała na własnym boisku Lecha 1:0. Bramkę dla Biało-Zielonych strzelił Artur Sobiech. Lechia pozostaje w fotelu lidera LOTTO Ekstraklasy na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej.

Przez pierwsze kilka minut gra toczyła się głównie w środku boiska. Już w 10. minucie po rzucie rożnym i wybiciu obrony, przewrotką dośrodkował Błażej Augustyn, a piłkę do bramki skierował Artur Sobiech. Chwilę później szansę na podwyższenie wyniku miał Michał Mak, jednak futbolówka po strzale po ziemi uderzyła w słupek bramki Lecha Poznań. W 18. minucie po znakomitym przejęciu piłki w środku pola przed szansą stanął Lukas Haraslin. Strzał z pola karnego skrzydłowego Lechii minął jednak bramkę, bronioną przez Jasmina Buricia. Dziesięć minut później zza pola karnego uderzył Darko Jevtić, nie zagroziło to jednak bramce Lechii. W 35. minucie swoich sił z dystansu spróbował pomocnik Lecha, Kamil Jóźwiak. Nie trafił jednak w światło bramki. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Biało-Zieloni zeszli do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, a defensywa nie pozwoliła gościom na celny strzał na bramkę.

Kilka minut po przerwie z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę uderzał Haraslin. Futbolówka skierowana w długi róg odbiła się od słupka. W 63. minucie, po świetnym dryblingu w polu karnym, piłkę tuż nad bramkę posłał Haraslin. Trzy minuty później swoich sił próbował Sobiech, jednak uderzył niecelnie. Po chwili groźny, choć niecelny, strzał z dystansu oddał zawodnik gości Christian Gytkjaer. Przez kolejne minuty zawodnicy obu drużyn nie potrafili stworzyć groźnej sytuacji pod bramką rywala. W 91. minucie niebezpieczne zagranie w pole karne Lechii. Żaden z zawodników gości nie dotknął jednak piłki. Chwilę później silny strzał Marcina Wasielewskiego broni Dusan Kuciak.

Biało-Zieloni triumfują w kolejnym meczu u siebie. Na Stadionie Energa Lechia jest niepokonana od 4 maja 2018 roku. Po 29. kolejce zespół z Gdańska, z 60. punktami na koncie, przewodzi tabeli LOTTO Ekstraklasy.