15.07.2020, 20:30
    19.07.2020, 17:30

Lechia wygrała z ŁKS-em Łódź

2019-11-23 21:57:00
W meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia pokonała ŁKS Łódź 3:1. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Flavio Paixao (2) i Lukas Haraslin. Lechiści zajmują 7. miejsce w tabeli ligowej.

Pierwszą okazję do zdobycia bramki Lechiści mieli w 5. minucie. Po akcji lewym skrzydłem na bramkę uderzył Lukas Haraslin, ale strzał był niecelny. Po kilku minutach drużyna gości strzeliła bramkę. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym gola zdobył Jan Sobociński. Kilka minut później goście mieli okazję do podwyższenia wyniku. Tym razem Dani Ramirez uderzył niecelnie. W 21. minucie niewiele zabrakło, a Lechia doprowadziłaby do remisu. Po akcji całego zespołu na bramkę strzelił Sławomir Peszko, ale futbolówka powędrowała w piłkochwyt. W 23. minucie Lukas Haraslin doprowadził do wyrównania. Po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu w pole karne, Rafał Wolski przedłużył do Haraslina, a ten pewnym uderzeniem z ostrego kąta wykończył akcję. Kilka minut później kapitan Lechii Flavio Paixao wyprowadził Lechię na prowadzenie. Napastnik Biało-Zielonych sprytnie uderzył w długi róg bramki, a piłka po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Przed przerwą gra się uspokoiła. Żadna z drużyn nie przejęła inicjatywy i pierwszą połowę zakończyliśmy z rezultatem 2:1 na tablicy wyników.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Lechii. Trzy minuty po wznowieniu gry przez arbitra z pola karnego strzelił Haraslin, jednak piłka minęła słupek. Kilkadziesiąt sekund później znakomitym lobem gola zdobył Flavio Paixao, który od dzisiejszego wieczoru jest najskuteczniejszym obcokrajowcem w PKO Ekstraklasie. W 60. minucie ponownie gola strzelił Paixao, ale tym razem po konsultacji z sędziami VAR arbiter Wojciech Myć nie uznał bramki. Powodem była pozycja spalona w momencie podania. Na tym się nie skończyło. W 64. minucie problemy w defensywie ŁKS-u pewnie wykorzystał Rafał Wolski i silnym strzałem w długi róg bramki podwyższył prowadzenie dla Lechii. Okazało się, że również w tej sytuacji jeden z Lechistów znalazł się na spalonym i ponownie po wideoweryfikacji sędzia Myć podjął decyzję o anulowaniu bramki dla Biało-Zielonych. Po faulu na Filipie Mladenoviciu arbiter podyktował rzut karny. W 75. minucie do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł kapitan Lechii Flavio Paixao i sędzia zdecydował się cofnąć decyzję o rzucie karnym i odgwizdać pozycję spaloną kilkanaście sekund przed faulem. Po upływie doliczonych siedmiu minut arbiter zakończył spotkanie.

16. kolejka PKO Ekstraklasy

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 3:1 (2:1)

Bramki: Lukas Haraslin (23.), Flavio Paixao (28., 49.) (Lechia) - Jan Sobociński (9.) (ŁKS Łódź)

Żółte kartki: Michał Nalepa (39.), Jarosław Kubicki (45+1.), Filip Mladenović (76.) (Lechia) - Łukasz Piątek (14.), Adrian Klimczak (71.), Dragoljub Srnić (80.) (ŁKS Łódź)

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Karol Fila (46. Tomasz Makowski), Michał Nalepa, Mario Maloca, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Rafał Wolski (87. Artur Sobiech) - Sławomir Peszko (90+1. Jakub Arak), Flavio Paixao (K), Lukas Haraslin

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Maksymilian Rozwandowicz (K) (80. Kamil Juraszek), Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Dragoljub Srnić, Michał Trąbka (65. Piotr Pyrdoł), Ricardo Guimaraes, Łukasz Piątek, Jose Antonio Ruiz Lopez - Dani Ramirez (Patryk Bryła)