Lechia wygrała z Piastem

2018-05-08 20:30:00
Lechia Gdańsk w spotkaniu 35. kolejki LOTTO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe 2:0 zespół Piasta Gliwice, zdobywając cenny komplet punktów. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Michał Nalepa i Joao Oliveira.

W pierwszej części meczu więcej z gry mieli zawodnicy Piasta, którzy częściej posiadali piłkę, budując długo atak pozycyjny. Lechia natomiast umiejętnie broniła dostępu do własnej bramki, nastawiając się na grę z kontrataku. Pierwszy strzał w kierunku bramki w 5. minucie oddał Flavio Paixao, ale próba portugalskiego napastnika okazała się niecelna. W 16. minucie groźnie zaatakował Piast. Joel Valencia otrzymał piłkę w polu karnym i zdecydował się oddać strzał, ale świetnie w defensywie zachował się Ariel Borysiuk, który zdołał zablokować to uderzenie.

Kwadrans później w ofensywie z dobrej strony pokazał się Borysiuk, który huknął z dystansu. Na posterunku był jednak Jakub Szmatuła. W końcówce pierwszej części meczu Lechia objęła prowadzenie. Po stałym fragmencie gry walkę o górną piłkę wygrał Steven Vitoria. Futbolówka trafiła pod nogi Michała Nalepy, który miał sporo czasu, by oddać skuteczny strzał z około 15 metrów.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znacząco zmianie. Gospodarze mieli inicjatywę, częściej atakowali, ale defensywa Lechii prezentowała się solidnie. W 60. minucie Sasa Zivec zagrał na 16 metr do Martina Konczkowskiego, który oddał celny strzał na bramkę Lechii, po raz kolejny jednak pewnie interweniował Kuciak. Kilka minut później wprowadzony na murawę w drugiej połowie Karol Angielski oddał dwa groźne strzały w kierunku naszej bramki. Pierwsze uderzenie pewnie obronił Kuciak, przy drugim natomiast futbolówka w niewielkiej odległości minęła bramkę Lechii.

W 73. minucie groźny kontratak wyprowadzili Biało-Zieloni. Flavio Paixao zwiódł w polu karnym obrońcę Piasta i wyłożył piłkę nadbiegającego Joao Oliveirze. Szwajcarski skrzydłowy uderzył mocno w światło bramki, ale czujny na linii bramkowej był Szmatuła. Pięć minut później Lechiści byli już skuteczniejszy, podwyższając prowadzenie. Flavio zagrał precyzyjną piłkę z 18 metra w pole karne do Simeona Sławczewa, który zgrał ją do Oliveiry. Szwajcar oddał strzał bez przyjęcia, znajdując drogę do siatki przeciwników. W ostatnich minutach na murawie działo się bardzo dużo, ale wynik nie uległ już ostatecznie zmianie. Lechia zachowała czyste konto i dopisała do swojego dorobku punktowego ważne trzy punkty, pokonując Piasta 2:0.