09.06.2020, 18:00
    14.06.2020, 18:00

Lechia wygrała z Piastem!

2020-02-14 22:21:00
W meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia pokonała Mistrza Polski Piast Gliwice. Po 90 minutach na tablicy wyników widniał wynik 1:0. Bramkę dla Biało-Zielonych strzelił kapitan Flavio Paixao!

W 6. minucie pierwszą groźną akcję stworzyli Lechiści. Kacper Urbański podał przed polem karnym do Filipa Mladenovicia, ale piłkę po strzale Serba odbił obrońca. W kolejnych minutach przyspieszył Piast, ale dwa strzały na bramkę były bardzo niecelne. W 21. minucie po faulu na Flavio Paixao arbiter podyktował rzut wolny. Bezpośrednio na bramkę uderzył Maciej Gajos, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Lechii. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła strzelił Jorge Felix, ale futbolówka nie trafiła w światło bramki. W 27. minucie po strzale Kristersa Tobersa z głowy po raz pierwszy interweniował Frantisek Plach. W 32. minucie po faulu Sebastiana Milewskiego na Conrado sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Paixao, ale trafił w poprzeczkę. W 40. minucie groźnie zrobiło się pod bramką, której broni Dusan Kuciak. Tym razem Felix ponownie strzelił niecelnie. Chwilę później z dystansu strzelił Urbański, ale Plach pewnie interweniował. Tuż przed przerwą Felix strzelił po ziemi, a piłka odbiła się od Rafała Kobrynia i wyszła na rzut rożny. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż bliżej objęcia prowadzenia byli Biało-Zieloni.

Druga połowa zaczęła się od ostrej gry obu zespołów. Dopiero w 63. minucie zaczęło się robić niebezpiecznie w polu karnym Piasta. Najpierw dośrodkowanie Lechii zostało wybite przez obrońców drużyny gości, ale kolejne znalazło drogę do kapitana Biało-Zielonych. Paixao technicznie uderzył w lewy róg bramki i pokonał Placha. Lechia objęła prowadzenie, a Flavio Paixao strzelił swoją 50. bramkę w PKO Ekstraklasie w barwach zespołu z Gdańska. Pięć minut później bardzo groźne uderzenie oddał Patryk Sokołowski. Znakomitą interwencją popisał się Dusan Kuciak. Po chwili ponownie zaatakowali piłkarze drużyny gości. Jeden z zawodników przyjął piłkę na kilkanaście metrów przed bramką, ale ponownie wyśmienicie interweniował Kuciak. W kolejnych minutach nadal atakowali goście, ale pewnie bronili Lechiści. Po upływie czterech doliczonych minut arbiter zakończył spotkanie. Biało-Zieloni wygrali pierwszy mecz w rundzie wiosennej!