19.10.2019, 18:00
    26.10.2019, 18:00

Lechia wygrała z Piastem 2:0!

2019-03-29 22:30:00
Lechia Gdańsk wygrała u siebie z Piastem Gliwice 2:0. Bramki dla drużyny Piotra Stokowca zdobyli obrońcy Błażej Augustyn i Michał Nalepa. Biało-Zieloni prowadzą w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Od samego początku Lechia potwierdzała swoje miejsce w tabeli. Efektem była bramka w 5. minucie zdobyta po rzucie rożnym. Bramkę zdobył obrońca Błażej Augustyn strzałem po ziemi z około 17 metrów w długi róg bramki strzeżonej przez Frantiska Placha. Kilka minut później groźną akcję stworzyli sobie zawodnicy drużyny gości. Tomasz Jodłowiec strzelał zza pola karnego, jednak po rykoszecie piłka minęła bramkę Lechii.

W 32. minucie po wyrzucie z autu sfaulowany został Lukas Haraslin. Rzut wolny sprytnie rozegrali Filip Mladenović z Danielem Łukasikiem, reprezentant Serbii zagrał prosto na głowę Michała Nalepy, który skierował piłkę do bramki. Pod koniec pierwszej połowy okazję do strzelenia gola kontaktowego miała drużyna Piasta, jednak Mikkel Kirkesov niecelnie dośrodkował z rzutu wolnego.

Tuż po przerwie groźny strzał oddał Łukasik, ale obronił Plach. W 52. minucie piłka, po uderzeniu Piotra Parzyszka, odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka. Pięć minut później bramkarz Lechii popisał się znakomitą interwencją i wybił piłkę z linii bramkowej. Przez kwadrans gra toczyła się głównie w środku pola.

W 76. minucie z rzutu wolnego strzelił Daniel Łukasik. Piłkę wybili obrońcy Piasta Gliwice. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry z rzutu wolnego uderzył Mikkel Kirkesov, ale futbolówkę pewnie złapał Kuciak. W 90. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Artur Sobiech. Piłkę odbił bramkarz Piasta. W ostatniej akcji meczu golkiper Lechii znakomitą paradą pozbawił gości bramki honorowej. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie. Lechia zdobyła komplet punktów, przedłużając tym samym świetną passę na własnym stadionie.