04.08.2018, 20:30
    10.08.2018, 18:00

Lechia wygrała z Pogonią w sparingu

2018-07-06 17:30:00
Lechia w czwartym letnim spotkaniu towarzyskim pokonała drużynę Pogoni Szczecin 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobyli Filip Mladenović i Jarosław Kubicki.

Po ciężkim tygodniu pracy w Opalenicy Biało-Zieloni zmierzyli się we Wronkach z drużyną Pogoni Szczecin, która także przygotowuje się w Wielkopolsce. Pierwsza część meczu była porywająca w wykonaniu obu drużyn, ale trzeba pamiętać, że trwa okres przygotowawczy. Lechiści rozpoczęli spokojnie, ale w kolejnych minutach coraz odważniej wychodzili z własnej połowy boiska, zagrażając bramce przeciwników. Aktywny był Lukas Haraslin, który często próbował rajdów bocznymi częściami boiska, szukając w polu karnym Flavio Paixao.

W 35. minucie groźnie zaatakowali Portowcy. Ricardo Nunes otrzymał dokładną piłkę za linię obrony, ale w dogodnej sytuacji nie zdołał pokonać świetnie interweniującego Zlatana Alomerovica. Niestety w kolejnej akcji Pogoń była już zdecydowanie skuteczniejsza, a na listę strzelców wpisał się Benyamina Soufian. W końcówce pierwszej części meczu precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Filip Mladenović.

Po zmianie stron piłkarze obu zespołów zaczęli grać szybciej, co oznaczało, że bramkarze mieli więcej pracy. W 58. minucie groźny strzał z dystansu oddał Zvonimir Kozulj, ale trafił tylko w poprzeczkę. Z drugiej strony boiska na bramkę z okolic pola karnego uderzył Jarosław Kubicki, ale dobrze ustawiony był golkiper Pogoni. W 63. minucie Kubicki już znalazł drogę do siatki, wykorzystując dokładne zagranie Mladenovica.

W kolejnych minutach doszło do wielu zmian w obu ekipach. Portowcy próbowali doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie. Ostatecznie Lechia zanotowała trzecie sparingowe zwycięstwo w okresie przygotowawczym.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:2 (1:1)

Bramki: Soufian Benyamina - Filip Mladenović, Jarosław Kubicki

Pogoń Szczecin: Łukasz Budziłek (46. Jakub Bursztyn) - David Niepsuj (64. Cornel Rapa), Sebastian Rudol (64. Sebastian Walukiewicz (88. Hubert Sadowski)), Lasza Dwali (64. Mariusz Malec), Ricardo Nunes (64. Hubert Matynia) - Spas Delew (64. Dawid Błanik), Zvonimir Kozulj (64. Stanisław Wawrzynowicz), Kamil Drygas (64. Tomasz Hołota), Radosław Majewski (64. Sebastian Kowalczyk), Adam Frączczak (64. Marcin Listkowski) -  Soufian Benyamina (64. Adrian Benedyczak).

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Paweł Stolarski (77. Joao Nunes), Michał Nalepa (77. Daniel Mikołajewski), Błażej Augustyn (77. Adam Chrzanowski), Filip Mladenović (77. Mateusz Lewandowski) - Przemysław Macierzyński (64. Florian Schikowski), Ariel Borysiuk (21. Daniel Łukasik), Jarosław Kubicki (77. Karol Fila), Mateusz Sopoćko (77. Patryk Lipski), Lukas Haraslin (77. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (77. Jakub Arak).

Autor: Łukasz Szczepiński, Fot. Grzegorz Radtke /058sport.pl