19.07.2020, 17:30
    24.07.2020, 20:00

Lechia wygrała z Wisłą 1:0

2019-12-01 19:27:00
Lechia Gdańsk pokonała na wyjeździe Wisłę Kraków 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów strzelił Flavio Paixao. Dla kapitana Biało-Zielonych był to. 50. gol w barwach Lechii!

Na początku spotkania gra obu drużyn nie porywała. Najgroźniejszą okazję stworzyli sobie gospodarze w 7. minucie. Jakub Błaszczykowski po akcji lewym skrzydłem dośrodkował i sprzed pola karnego na bramkę uderzył Vullnet Basha. Piłka minęła słupek i opuściła plac gry. W 32. minucie Lechia zaatakowała. Po indywidualnej akcji Sławomira Peszki do piłki doszedł Flavio Paixao, który pewnym strzałem w lewy róg bramki pokonał Michała Buchalika. Biało-Zieloni objęli prowadzenie w Krakowie. Po dwóch minutach szansę na odpowiedź mieli Wiślacy. W polu karnym dobrze zachował się młodzieżowiec Damian Pawłowski, ale w klarownej sytuacji uderzył niecelnie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Biało-Zielonych.

W drugiej części gry ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy drużyny gospodarzy. Strzał Błaszczykowskiego obronił Zlatan Alomerović. W dalszej części dwukrotnie szansę na podwyższenie wyniku miał Michał Nalepa. Obrońca Lechii po dośrodkowaniach z rzutów wolnych próbował pokonać Buchalika strzałem z głowy. W obu przypadkach Lechista strzelał niecelnie. W 79. minucie znakomitą okazję miał Lukas Haraslin. W sytuacji sam na sam pomocnik Lechii strzelił jednak w golkipera Wisły i piłka wyszła na rzut rożny. Kilkadziesiąt sekund później najlepszą szansę do wyrównania mieli Wiślacy. W polu karnym piłkę dostał Jean Carlos, ale futbolówka po strzale minimalnie minęła słupek bramki Lechii. Po upływie trzech doliczonych minut arbiter Tomasz Kwiatkowski zakończył spotkanie. Lechia wygrała w Krakowie 1:0.