31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 18:00

Lechia wygrywa ostatni sparing przed ligą. Biało-Zieloni pokonali Chojniczankę

2018-02-03 16:49:00
Na tydzień przed pierwszym wiosennym meczem w LOTTO Ekstraklasie piłkarze Lechii rozegrali swój ostatni zimowy sparing. Na stadionie przy ul. Traugutta gdańszczanie pokonali lidera I ligi Chojniczankę 1:0. Zwycięskiego gola dla Biało-Zielonych strzelił Sławomir Peszko.

Pierwsza połowa spotkania Lechii z Chojniczanką była niezwykle wyrównana. Raz przewagę mieli Biało-Zieloni, w innym fragmencie do głosu dochodzili podopieczni Krzysztofa Brede. Jednak żaden z zespołów nie potrafił wykorzystać swojego momentu dominacji nad rywalem i spuentować go bramką, choć szczególnie gdańszczanie mieli ku temu kilka dobrych okazji.

W pierwszej połowie Radosława Janukiewicza starali się zaskoczyć m.in. Rafał Wolski, Flavio Paixao, Sławomir Peszko, czy kilkukrotnie Marco Paixao, ale żadna z tych prób nie okazała się skuteczna. Co prawda w 38. minucie piłka wreszcie znalazła drogę do siatki gości, jednak radość gdańszczan powstrzymał gwizdek arbitra, który odgwizdał pozycję spaloną.

Bramki Lechiści doczekali się w drugiej części spotkania, a konkretnie w 58. minucie. Po rzucie rożnym Daniela Łukasika z najbliższej odległości do siatki piłkę skierował Sławomir Peszko.

W 65. minucie podopieczni Adama Owena mogli podwyższyć wynik. Po kontrze Milosa Krasicia (jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Wolskiego) i podaniu Peszki tuż przed bramką Chojniczanki znalazł się Marco Paixao. Napastnik Lechii jednak fatalnie spudłował i nie trafił w światło bramki z mniej niż pięciu metrów.

W ostatnim kwadransie meczu Biało-Zieloni kontrolowali to, co działo się na boisku i wyprowadzili przy tym kilka groźnych kontrataków. Żaden z nich nie przyniósł im jednak powodzenia, choć w 80. minucie bliski szczęścia był Joao Oliveira. Szwajcar uderzał z ostrego kąta, ale jego strzał powędrował nad poprzeczką.

Lechia Gdańsk – Chojniczanka 1:0 (0:0)

Bramka: Peszko (58.)

Lechia: Kuciak (63. Zelenika) – Nunes (75. Wojtkowiak), Gerson (75. Vitoria), Chrzanowski (75. Wawrzyniak)– Stolarski (71. Milos), Sławczew (75. Lipski), Łukasik (75. Borysiuk), Peszko (65. Mladenović) – F. Paixao (71. Oliveira), M. Paixao (75. Żukowski), Wolski (28. Krasić)

Chojniczanka: Janukiewicz  – Fila (46. Lisowski), Boczek, Wołąkiewicz, Pietruszka (46. Dampc) – Podgórski (46. Kieruzel), Grzelak (46. Paprzycki), Danielewicz (46. Bąk), Ryczkowski (46. Biskup) – Drozdowicz (46. Steblecki), Górski (46. Mikołajczak)