31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 18:00

Lechia wygrywa w sparingu z Pogonią Siedlce

2018-01-28 19:20:00
Piłkarze Lechii Gdańsk pokonali w meczu sparingowym pierwszoligową Pogoń Siedlce 4:1. Gole dla Biało-Zielonych strzelili Sławomir Peszko, Marco Paixao, Rafał Wolski oraz Przemysław Macierzyński. Dla Pogoni z rzutu karnego trafił Grzegorz Tomasiewicz.

Podopieczni Adama Owena od samego początku zaznaczyli swoją przewagę i niemal od pierwszego gwizdka kreowali zagrożenie pod bramką Pogoni.

Już w 8. minucie Flavio Paixao i Paweł Stolarski przeprowadzili ładną dwójkową akcję. Obrońca Lechii wpadł w pole karne, ale nie zdecydował się na strzał z bliska, tylko starał się poszukać podaniem Marco Paixao. Piłka ugrzęzła jednak w gąszczu nóg obrońców Pogoni.

Z kolei 10 minut później po dokładnym dośrodkowaniu Flavio Paixao na strzał z wolej sprzed „szesnastki” zdecydował się Simeon Sławczew, jego strzał instynktownie obronił jednak bramkarz drużyny z Siedlec – Rafał Misztal.

Za trzecim razem Biało-Zieloni dopięli już swego. W 34. minucie swoją szansę wykorzystał aktywny w pierwszej połowie meczu Sławomir Peszko. Skrzydłowy Lechii po szybkim rajdzie mocno strzelił sprzed pola karnego, a piłka po jego uderzeniu wpadła w lewy róg bramki Pogoni.

Drugą część gry podopieczni Adama Owena mogli zacząć od mocnego uderzenia, kiedy w 56. minucie po szybkim kontrataku i dośrodkowaniu Flavio Paixao z bliska główkował jego brat Marco. Bramkarz rywali zdołał jednak przenieść piłkę nad poprzeczką.

W 61. minucie golkiper Pogoni był już jednak bez szans, kiedy po mierzonej wrzutce Rafała Wolskiego Marco Paixao udanie przyjął piłkę na klatkę piersiową, po czym obrócił się w polu karnym i mocnym wolejem wpakował piłkę do siatki.

W 64. minucie drużyna z Siedlec zmniejszyła przewagę gdańszczan, po tym jak skutecznie rzut karny egzekwował Grzegorz Tomasiewicz. Chwilę później mógł być remis 2:2, ale po strzale jednego z zawodników Pogoni piłka odbiła się od słupka.

W 71. minucie większą precyzją wykazał się Rafał Wolski, który wykorzystał dobre podanie od Mato Milosa i zdobył płaskim strzałem trzecią bramkę dla Lechii.

W 89. minucie spotkania wynik na 4:1 dla Lechii ustalił wprowadzony krótko wcześniej na boisko Przemysław Macierzyński. Młody napastnik Biało-Zielonych pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na nim samym.

Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce 4:1 (1:0)

Bramki: Peszko (34.), M. Paixao (61.), Wolski (71.), Macierzyński (89. karny) – Tomasiewicz (64. karny)

Lechia: Kuciak – Nunes (62. Wojtkowiak), Gerson (62. Vitoria), Chrzanowski (46. Augustyn) – Stolarski (46. Milos), Sławczew (62. Lipski), Łukasik (76. Mladenović), Peszko (46. Wolski) – F. Paixao (76. Stolarski, 87. Macierzyński), M. Paixao (62. Krasić), Oliveira (62. Wawrzyniak)

Pogoń: Misztal (46. Frąckowiak) – Świerblewski, Wichtowski (87. Łydkowski), Żytko (59. Czarnecki), Chyła – Zjawiński (59. Płacheta), Mroziński, Polkowski (46. Szrek), Tomasiewicz (87. Barciak), Bajdur (76. Kun) – Paluchowski  (76. Garyga)

Żółte kartki: Sławczew –  Chyła