06.10.2018, 18:00

Lechia wygrywa z Pogonią 3:2!

2018-08-25 19:50:00
Po zaciętym meczu Lechia wygrała z Pogonią 3:2!

Biało-Zieloni rozpoczęli mecz z Pogonią Szczecin w niemal takim składzie jak z Górnikiem Zabrze. Jedyna zmiana to środek obrony, gdzie Michała Nalepę (pauza za cztery żółte karki) zastąpił Adam Chrzanowski.

Pierwsze minuty to badanie terenu, ale pierwsze groźne akcje przeprowadziła Pogoń. W piątej minucie szczecinianie mieli rzut wolny, ale po zamieszaniu w polu karnym i strzale z dystansu wynik nie zmienił się. Po kilku minutach dwie szanse mieli Biało-Zieloni. Najpierw z wolnego dośrodkowywał Filip Mladenović, a następnie z rożnego Patryk Lipski. Jednak bez efektu w postaci strzałów.

W 19. minucie po rzucie rożnym groźnie głową strzelał Steven Vitoria, ale w bramce świetnie zachował się Łukasz Załuska. W odpowiedzi zaatakowali Portowcy, ale równie pewnie zachował się Dusan Kuciak. W 22. minucie powinno być 0:1. Groźnie z dystansu strzelał Flavio, Załuska odbił do boku, ale dobitka Araka była niecelna. W 37. minucie ładnie skrzydłem ruszył Lukas Haraslin, podał w pole karne, ale Jakub Arak minimalnie niecelnie. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą i w 40. minucie Pogoń objęła prowadzenie. Po rzucie rożnym gola zdobył Kamil Drygas.

W drugiej połowie od początku na murawie pojawił się Michał Mak, który zastąpił Jakuba Araka. Na wyrównanie nie trzeba było długo czekać. Po ładnym przejęciu i małym zamieszaniu w polu karnym, bramkę zdobył Lukas Haraslin. Biało-Zieloni długo nie musieli czekać na prowadzenie. W 54. minucie środkiem ruszył Steven Vitoria, zagrał do Michała Maka, który wrzucił w pole karne i akcję skończył strzałem głową sam Vitoria.

W 64. minucie Filip Mladenović zagrał ręką w polu karnym. Sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na bramkę zamienił Kamil Drygas. To nie był koniec emocji. Pięć minut później z rzutu wolnego dośrodkowywał Patryk Lipski, a po zamieszaniu w polu karnym bramkę zdobył Adam Chrzanowski.

W 79. minucie na boisku pojawił się Konrad Michalak, który zadebiutował w Biało-Zielonych barwach. Do końca wynik meczu się nie zmienił i po zaciętym meczu Lechia pokonała Pogoń.