28.09.2018, 18:00
    06.10.2018, 18:00

Lechia zremisowała 2:2 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza

2018-02-27 19:55:00
Piłkarze Lechii Gdańsk byli blisko odniesienia pierwszego wiosennego zwycięstwa w LOTTO Ekstraklasie. Biało-Zieloni po golach Marco Paixao z rzutu karnego i Adama Chrzanowskiego prowadzili z Bruk-Bet Termailką Nieciecza 2:1, jednak wygrana uciekła im w doliczonym czasie gry, kiedy na 2:2 strzelił Joona Toivio.

W pierwszej połowie to Lechia była zespołem, który wykazywał większą inicjatywę w kreowaniu akcji ofensywnych, był częściej w posiadaniu piłki i częściej też zagrażał bramce Jana Muchy. Najwięcej piłkarskiego „wiatru” tworzył tercet Mato Milos – Milos Krasić – Simeon Sławczew. Bułgar mógł zresztą w 9. minucie otworzyć wynik spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Milosa uderzył mocno z pola karnego. Dobrze ustawiony Jan Mucha zdołał jednak złapać piłkę.

Kiedy wydawało się, że bramka dla Lechii jest tylko kwestią czasu, dość niespodziewanie zaatakowali goście. I to niezwykle skutecznie, bo w 26. minucie po strzale Romana Gergela wyszli na prowadzenie.

Gdańszczanie z miejsca ruszyli do odrabiania strat, ale na wyrównujące trafienie musieli czekać do 44. minuty. Wówczas Marco Paixao pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Joony Toivio na Sławczewie i dzięki temu na przerwie Lechiści schodzili z remisem 1:1.

Strzelony gol w końcówce pierwszej części gry dodał Biało-Zielonym dużo animuszu na drugą połowę. Już w 47. minucie podopieczni Adama Owena mogli pójść za ciosem i po raz drugi pokonać Muchę. Po dośrodkowaniu Krasicia tuż przed bramką Bruk-Bet Termaliki znalazł się Sławomir Peszko, ale posłał piłkę nad poprzeczką. W 57. minucie Lechia dopięła wreszcie swego i po raz drugi umieściła piłkę w bramce gości. Po dośrodkowaniu Peszki z rzutu wolnego bramkarz niecieczan zdołał co prawda odbić piłkę, ale ta trafiła pod nogi Adama Chrzanowskiego, który popisał się skuteczną dobitką, dając gdańszczanom prowadzenie i zaliczając swoje debiutanckie trafienie w LOTTO Ekstraklasie.

Od zdobycia drugiego gola Lechia przejęła kontrolę nad wydarzeniami na boisku i zachowując odpowiednią dozę bezpieczeństwa pod własną bramką była bliska utrzymania korzystnego wyniku. W doliczonym czasie gry Biało-Zieloni stracili jednak gola na 2:2, którego w zamieszaniu w polu karnym strzelił Toivio.

Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:1)

Bramki: M. Paixao (44. karny), Chrzanowski (57.) – Gergel (26.), Toivio (90.)

Lechia: Kuciak – Nunes, Gerson, Chrzanowski – Milos, Sławczew, Łukasik, Borysiuk, Peszko (87. Mladenović) – Krasić (62. Kuświk), M. Paixao (77. F. Paixao)

Bruk-Bet Termalica: Mucha – Matei, Toivio, Putiwcew, Grzelak – Miković (61. Pawłowski), Kupczak, Piątek (62. Jovanović), Gergel, Stefanik – Śpiączka (70. Guba)

Żółte kartki: Kuświk - Grzelak, Mucha