25.11.2018, 18:00

Lechia zremisowała z Piastem. Gol Lukasa Haraslina

2018-10-19 19:45:00
Piłkarze Lechii Gdańsk w wyjazdowym spotkaniu 12. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali z Piastem Gliwice 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Piotra Stokowca zdobył Lukas Haraslin, dla gospodarzy natomiast trafił Aleksandar Sedlar.

Początek spotkania był bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów, a walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Zawodnicy Piasta i Lechii starali się atakować, ale brakowało im dokładności w kluczowych momentach. W 21. minucie groźny strzał z powietrza oddał Konrad Michalak, ale piłka w bezpiecznej odległości minęła bramkę gospodarzy. Trzy minuty później ten sam zawodnik oddał już celny strzał po kombinacyjnej wymianie futbolówki z Jarosławem Kubickim. Na posterunku był jednak golkiper popularnych Piastunek Jakub Szmatuła. W 28. minucie sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych po faulu w szesnastce na Joelu Valencii. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Aleksandar Sedlar i się nie pomylił. W kolejnych minutach Lechia bezskutecznie próbowała doprowadzić do wyrównania, ale brakowało jej okazji do zdobycia gola. Piast natomiast cofnął się, czekając na swoją okazję do wyprowadzenia kontrataku. Do przerwy wynik nie uległ jednak już zmianie.

Po zmianie stron Biało-Zieloni ruszyli jeszcze odważniej do ataku, a Piast nastawił się na grę z kontrataku. Taki scenariusz narzucał wynik spotkania. W 53. minucie Joao Nunes dokładnie zagrał w pole karne do Flavio Paixao, który oddał strzał głową, ale jego próba okazała się niecelna. Gospodarze odpowiedzieli w 60. minucie, kiedy to po szybkim kontrataku akcji nie zakończył skutecznym strzałem Michal Papadopulos. W 69. minucie Patryk Lipski dośrodkował w pola karne do wbiegającego Jakuba Araka, ale napastnik Lechii nie zdołał z bliskiej odległości skierować piłki głową do siatki. W kolejnych minutach gdańszczanie często zagrywali futbolówkę w pole karne, ale defensywa Piasta prezentowała się bardzo solidnie, nie pozwalając na zbyt wiele.

W końcówce Lechia praktycznie nie schodziła z połowy Piasta, cały czas atakując na bramkę. Brakowało jednak groźnych sytuacji do zdobycia bramki. W 80. minucie strzał z dystansu zdecydował się oddać wprowadzony na murawę Lukas Haraslin, ale wyraźnie pomylił się słowacki skrzydłowy. W 85. minucie Biało-Zieloni wyprowadzili zabójczy kontratak. Prostopadłą piłkę za linię obrony otrzymał Haraslin i strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania. Końcowe minuty nie przyniosły już zmiany rezultatu, a Lechia wywiozła z Gliwic jeden punkt.