Lechia zremisowała z Wisłą Płock 1:1

2019-03-11 19:45:00
Piłkarze Lechii Gdańsk na zakończenie 25. kolejki LOTTO Ekstraklasy zremisowali na Stadionie Energa Gdańsk z zespołem Wisły Płock 1:1. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył z rzutu karnego Flavio Paixao, a dla popularnych Nafciarzy Alan Uryga.

Lechia dobrze rozpoczęła poniedziałkowe spotkanie, grając szybko z pomysłem. Już w 2. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Artur Sobiech, ale nie zdołał z ostrego kąta pokonać golkipera Wisły. W kolejnych minutach walka toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, ale oba zespoły starały się atakować. W 29. minucie Giorgi Merebashvili przedarł się lewą stroną boiska i zagrał na wolne pole do Nico Vareli! Skrzydłowy Wisły oddał groźny strzał, ale futbolówka nie zmierzała w światło bramki. Biało-Zieloni starali się odpowiedzieć, ale ich próby były blokowane przez dobrze ustawionych defensorów Nafciarzy. Ostatecznie do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą odsłonę rywalizacji dobrze rozpoczęli przyjezdni. W 52. minucie Varela dośrodkował z rzutu wolnego w szesnastkę, gdzie skuteczny strzał głową oddał Alan Uryga. Dzięki temu trafieniu Wisła objęła prowadzenie. Lechia jednak nie złożyła broni i szukała okazji, by odpowiedzieć. W 59. minucie wprowadzony na plac gry w drugiej połowie Lukas Haraslin wpadł w pole karne i spod końcowej linii zagrał do Flavio Paixao! Kapitan Lechii z bliskiej odległości nie zdołał skierować piłki do siatki. Dwie minuty później drugi żółty kartonik obejrzał Grzegorz Kuświk i Wisła zmuszona była grać w osłabieniu. Biało-Zieloni przejęli wtedy zdecydowanie inicjatywę, szukając wyrównującego gola. W 67. minucie techniczny strzał z okolic pola karnego oddał Tomasz Makowski, ale minimalnie się pomylił. Lechia jednak nie zwalniała tempa i dopięła swego w 77. minucie rywalizacji. Rzut karny po faulu na Sobiechu na bramkę zamienił Flavio Paixao! Po zdobyciu wyrównującego trafienia podopieczni Piotra Stokowca dalej zdecydowanie atakowali, Wisła natomiast skupiła się na defensywie.

W kolejnych minutach temperatura na murawie rosła! Piłkarze obu zespołów często przekraczali przepisy, co powodowało, że sędzia miał sporo pracy. Lechia dążyła do zdobycia zwycięskiego gola, stwarzała sytuacje, ale brakowało wykończenia. W 88. minucie świetną okazję mieli przyjezdni, ale Varela fatalnie przestrzelił. Ostatnie minuty mimo dużych emocji nie przyniosły zmiany rezultatu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów.