31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 00:00

Lechia zwycięska w derbach Trójmiasta!

2017-11-03 22:29:00
Lechia Gdańsk z wyprawy do Gdyni wraca z trzema punktami. W derbach Trójmiasta Biało-Zieloni wygrali z Arką 1:0 po golu w doliczonym czasie gry strzelonym przez Flavio Paixao! Tym samym Lechia w derbowych starciach z Arką w Lotto Ekstraklasie odniosła siódme zwycięstwo!

Pierwszą połowę spotkania derbowego można określić jako mecz walki. W poczynaniach obu zespołów mało było futbolowej finezji i składnych akcji, sporo było za to przepychanek, fauli i przeszkadzania rywalowi w każdy dozwolony przepisami sposób.

Mimo wszystko w pierwszych 45 minutach więcej piłkarskiej jakości pokazali Lechiści, którzy gdy tylko opanowali wprowadzany przez rywali chaos, wówczas potrafili umiejętnie utrzymywać się przy piłce na połowie gdynian. Do tego podopieczni Adama Owena stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje podbramkowe. Pierwszą już w 5. minucie, kiedy po płaskim dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego piłkę tuż przed bramką trącił wracający do wyjściowej jedenastki Milos Krasić. Zrobił to jednak trochę zbyt lekko, by pokonać Pavelsa Steinborsa i dać Biało-Zielonym prowadzenie. Po raz drugi bramce Arki Lechia zagroziła w 36. minucie. Po dośrodkowaniu Rafała Wolskiego z rzutu wolnego bliski wepchnięcia piłki do siatki był Błażej Augustyn, ale ostatecznie obrońca Lechii nie zdołał wykończyć podania celnym strzałem.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ większej zmianie. W grze obu zespołów brakowało płynności, przez co zarówno Lechia, jak i Arka miały kłopoty ze skonstruowaniem składnej akcji w ofensywie. Dopiero w 62. minucie na stadionie w Gdyni zapachniało golem, kiedy Wolski przymierzył z ponad 20 metrów z rzutu wolnego i zmusił bramkarza gospodarzy do interwencji.

Sześć minut później piłka co prawda znalazła się w siatce Arki, kiedy po dośrodkowaniu Wolskiego z rzutu wolnego Marco Paixao trafił do bramki, jednak po analizie VAR arbiter nie uznał gola Lechii. Napastnik Biało-Zielonych był bowiem na spalonym.

W ostatnich minutach meczu Marco Paixao miał jeszcze jedną szansę na bramkę, kiedy udało mu się przejąć piłkę w pobliżu pola karnego Arki, jednak jego strzał z dystansu okazał się minimalnie niecelny. W doliczonym czasie gry więcej szczęściał miał natomiast Flavio. Drugi z braci Paixao wykorzystał podanie Milosa Krasicia po krótko rozegranym rzucie i strzałem głową pokonał Steinborsa, dając Lechii wygraną!

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: F. Paixao (90.)

Arka: Steinbors - Zbozień, Danch, Marcjanik, Marciniak – Da Silva (59. Zarandia), Sołdecki, Nalepa, Szwoch, Kun (79. Jurado) – Siemaszko (46. Piesio)

Lechia: Kuciak – Stolarski (73. Milos), Wojtkowiak, Augustyn, Nunes – F. Paixao, Sławczew, Łukasik, Wolski (88. Balde) – Krasić – M. Paixao

Żółte kartki: Siemaszko, Da Silva, Nalepa, Marciniak – Stolarski, Wolski, Wojtkowiak