Lukas Haraslin: Chcemy kontynuować zwycięską serię

2018-04-21 11:30:00
- Udało nam się odnieść dwie wygrane z rzędu, ale teraz koncentrujemy się tylko na meczu z Cracovią. Uważam, że czeka nas trudniejsze zadanie niż w spotkaniach z Arką. Cieszę się, że wróciliśmy na zwycięską ścieżkę i będziemy starali się, by na niej pozostać - mówi przed poniedziałkowym spotkaniem 32. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Biało-Zieloni zmierzą się z Cracovią pomocnik Lukas Haraslin.

Haraslin derbowe starcia z Arką rozpoczynał w wyjściowym składzie Lechii, sprawiając sporo problemów obrońcom rywali.

 

- Po kontuzji nie ma już śladu. Jestem zdrowy i do dyspozycji trenera. Koncentruję się jednak tylko na grze, chcąc pomóc drużynie w decydujących spotkniach - podkreśla Lukas. - Konkurencja w zespole wzrosła, co na pewno jest dobre dla drużyny. Mogę grać zarówno na lewej, jak i na prawej stronie boiska. Chcę wykorzystywać maksymalnie swój potencjał, grając ofensywnie, ale nie zwalnia mnie to z zadań defensywnych - kontynuuje. 

 

Dwa zwycięstwa pozwoliły Lechii odskoczyć od strefy spadkowej, nad którą Biało-Zieloni mają cztery punkty przewagi.

 

- Zdajemy sobie sprawę, w jakim miejscu tabeli jesteśmy, ale staramy się patrzeć tylko w górę, by zająć jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Kolejne trzy punkty mogą dać nam komfort, ale zachowujemy ostrożność. Każdy z nas wie, co może zdarzyć się w przypadku ich braku. Jednak o tym nie ma w ogóle mowy, chcemy wygrać z Cracovią - kończy słowacki skrzydłowy.