• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Lukas Haraslin: Na wyjazdach musimy grać jak u siebie

2017-03-11 21:22:00
Nie udało się Lechii przerwać passy spotkań bez zwycięstwa w lidze w meczach wyjazdowych. Biało-Zieloni ulegli w Chorzowie Ruchowi 1:2. Jedynego gola dla gdańszczan zdobył Marco Paixao po podaniu Lukasa Haraslina. Obaj pojawili się na boisku kilkadziesiąt sekund wcześniej, w 60 minucie spotkania, kiedy Lechia przegrywała 0:1.

- O to właśnie chodziło, żeby po wejściu na boisko pomóc drużynie ruszyć z wynikiem. Niestety, zaraz po strzelonej bramce straciliśmy gola. Szkoda, bo powinniśmy uspokoić grę, poczekać, co zrobi Ruch i postarać się strzelić drugą bramkę. Niestety, przegraliśmy i punkty będziemy musieli wywalczyć w przyszłym tygodniu u siebie. Ten mecz na pewno będzie wyglądał lepiej - mówił po meczu Lukas Haraslin.

Słowak przyznaje, że po raz kolejny Lechii nie udało się zaprezentować pełni potencjału w meczu rozgrywanym na boisku rywala.

- Prawda jest taka, że na wyjazdach powinniśmy grać tak samo jak u siebie. Oczywiście lepiej się gra przed własnymi kibicami, ale te punkty musimy zacząć też do Gdańska przywozić - podkreśla piłkarz.

Porażka w meczu z Ruchem oznacza, że po 25. kolejce spotkań Lechia nie będzie już otwierać tabeli Lotto Ekstraklasy.

- Spokojnie, liga się jeszcze nie kończy, a gra o wszystko rozpocznie się w grupie mistrzowskiej. Mamy do rozgrania jeszcze kilka spotkań w rundzie rewanżowej, a potem w fazie play-off. Postaramy się wszystko wygrać i wrócić na pozycję lidera - deklaruje Lukas Haraslin.