• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Lukas Haraslin: Nie zatrzymać się na wygranej z Zagłębiem

2017-04-08 11:00:00
- Wygraną z Zagłębiem zatrzymaliśmy serię porażek, ale nie chcemy na tym poprzestać. Mamy nadzieję, że w Gliwicach wreszcie uda nam się wygrać na wyjeździe i dopiszemy sobie kolejne punkty w tabeli - mówi przed niedzielnym spotkaniem z Piastem skrzydłowy Lechii Gdańsk Lukas Haraslin.

W spotkaniu z Zagłębiem Haraslin znalazł się w pierwszym składzie Biało-Zielonych. Słowacki pomocnik w meczu z drużyną z Lubina zaliczył asystę przy zwycięskiej bramce Marco Paixao.

 

- Cieszę się, że w ten sposób mogę pomagać zespołowi. W spotkaniu w Chorzowie zaliczyłem asystę przy golu Marco, ale wtedy nie udało nam się zwyciężyć. Przeciwko Zagłębiu było już na szczęście inaczej. Mamy jeszcze kilka spotkań przed sobą w tym sezonie i jeśli dostanę od trenera Nowaka kolejne szanse, to będę chciał zaliczyć jeszcze niejedną asystę - przekonuje Haraslin. - Liczę, że moja współpraca z Marco będzie się dobrze układać. Ja będę dostarczać mu piłki, a on strzelać bramki - dodaje skrzydłowy Lechii.

 

- Zdajemy sobie sprawę, że mecz z Piastem będzie ciężki. Wierzymy jednak w siebie i w nasze umiejętności. Potrafimy grać w piłkę, bo przecież nieprzypadkowo przez tyle czasu byliśmy liderem tabeli. Ostatnio nam nie szło, ale liczę, że mecz z Zagłębiem był przełomowy i na tym zwycięstwie się nie zatrzymamy. Chcemy uzbierać jak najwięcej punktów w rundzie zasadniczej i utrzymać się w czołówce tabeli. A w fazie finałowej zabawa zacznie się na nowo. Chcemy wygrać w Gliwicach i liczymy tutaj na doping kibiców, którzy wreszcie będą razem z nami na wyjeździe. Z nimi na trybunach powinno nam się grać łatwiej - podkreśla Haraslin. 

 

Słowacki pomocnik Lechii skupia się nie tylko na dobrych występach w polskiej Lotto Ekstraklasie. Haraslin myśli również o powołaniu na zbliżające się mistrzostwa Europy U-21, które odbędą się w czerwcu w Polsce. 

 

- Na ostatnim zgrupowaniu trener powiedział nam, że wszyscy obecni zasługują na to, by grać na mistrzostwach. Wiadomo jednak, że są w kadrze na Euro tylko 23 miejsca, więc ktoś będzie musiał zostać w domu. Wierzę, że dzięki dobrej grze w Lechii uda mi się znaleźć w kadrze i wystąpić na Euro w Polsce. To byłby znaczący krok w mojej karierze - zaznacza Haraslin.

 

#MyWierzymy