• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.03.2020, 12:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.04.2020, 18:00

Lukas Haraslin: Nowy sezon jest dla mnie szansą

2018-06-30 17:00:00
- Wyrzuciłem to z głowy, staram się do tego nie wracać. Myślę tylko o następnym sezonie, mam kolejną szansę, którą chce wykorzystać. Chciałbym pomagać zespołowi, chciałbym grać tak jak każdy zawodnik. Mamy szeroką kadrę, jest wielu piłkarzy, którzy pracują, by znaleźć się wyjściowym składzie. Będę o to walczył - zapowiada skrzydłowy Lechii Gdańsk Lukas Haraslin, który znaczną część poprzedniego sezonu stracił z powodu poważnej kontuzji.

Za Wami pierwszy letni obóz, na którym ciężko pracowaliście. Ostatnie dni były dla Ciebie trudne?

- Na każdym zgrupowaniu nie jest łatwo, jest to wymagający czas, ale jak się wytrzyma, to później jest łatwiej. Uważam, że jest to bardzo dobra forma przygotowań do sezonu. Pozwala to także nam się lepiej poznać. 

 

Udało Ci się wpisać na listę strzelców w spotkaniu przeciwko Chojniczance. Zakładasz sobie przed sezonem jakąś konkretną liczbę zdobytych bramek czy zanotowanych asyst?

- Mam swoje plany na nadchodzący sezon, ale nie chcę o nich mówić, to moje cele. Pierwszeństwo jednak zawsze ma drużyna, by jej pomagać, a później będzie czas na oceny indywidualne.

 

W pierwszym letnim sparingu trener Stokowiec postanowił Cię sprawdzić na lewej stronie obrony. Jak czujesz się na tej pozycji?

- Gra w roli wahadłowego to dla mnie nic nowego, ale gra w obronie to już ciężej, bo to byłaby nowa pozycja. Jestem nominalnym skrzydłowym, ale będę grał tam, gdzie mnie wystawi trener, prezentując się najlepiej, jak umiem. 

 

 

W kadrze Lechii na zgrupowanie w Cetniewie znalazło się wielu młodych zawodników, takich jak Maciej Woźniak, Rafał Kobryń, Mateusz Żukowski, Egy Maulana Vikri, czy Mateusz Sopoćko. Jak wyglądało Twoje wejście do drużyny, co było najtrudniejsze? 

- Na początku miałem trochę trudniej, byłem młodym zawodnikiem z zagranicy. Nie miałem okazji poznać drużyny, bo dołączyłem do niej, gdy wróciła dopiero z obozu. Zacząłem grać w drugim zespole, a trenowałem z pierwszym. Szansę występu otrzymałem po miesiącu pracy, dobrze ją wykorzystałem i cały czas jestem częścią tej drużyny. 

 

Jesteś etatowym młodzieżowym reprezentantem Słowacji. Myślisz o grze w pierwszej reprezentacji? 

- Oczywiście, że tak. Mam 22 lata. Piłkarze w moim wieku grają w pierwszych reprezentacjach swoich krajów, występują na mistrzostwach świata. Przede mną jeszcze trzy mecze w reprezentacji U-21 w eliminacjach, gdzie także będę chciał pokazać się z dobrej strony. 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się