• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Lukas Haraslin: Wynik gorszy niż gra

2017-03-20 15:40:00
Lukas Haraslin znalazł się w wyjściowym składzie Lechii Gdańsk na mecz z Legią Warszawa. Słowak na boisku przebywał do 70 minuty spotkania, kiedy to zmienił go Flavio Paixao. Skrzydłowy żałował , że z wyrównanej rywalizacji Biało-Zieloni wyszli bez chociażby jednego punktu, przegrywając 1:2.

- Mieliśmy swoje szanse, natomiast Legia zdobyła dwie bramki z kontrataków. Szkoda tego słupka Rafała Wolskiego czy innych groźnych strzałów. Dziś nie wpadło, ale jestem przekonany, zacznie wpadać już w następnym meczu – mówił Lukas.

Słowak zaznacza, że w ostatnich meczach ligowych wyniki, które osiąga Lechia, są słabsze niż gra. Skrzydłowy uważa, że gdański zespół wkrótce znów zacznie wygrywać.

- Nie graliśmy źle, niestety, wynik nie jest dla nas dobry. Mamy przed sobą kolejne mecze, w tym te najważniejsze, w fazie mistrzowskiej. Tam się wszystko rozstrzygnie. Zdarza się, że po dobrej passie przychodzi seria słabszych występów. My jednak patrzymy zawsze do przodu. Zrobimy analizę tych występów, wyciągniemy wnioski i przygotujemy się optymalnie na mecz z Zagłębiem – uważa piłkarz.

Lukas Haraslin należy do tej grupy piłkarzy Lechii, którzy najbliższe dni spędzą na zgrupowaniu swoich reprezentacji narodowych.

 - Mam przed sobą trzy mecze kadry, ponieważ jestem powołany do reprezentacji Słowacji U-20 i U-21. Zobaczę czy zagram, oraz w jakim wymiarze czasowym. Do Mistrzostw Europy U-21 pozostało kilka miesięcy, a ja walczę o miejsce w składzie. Jest dobra konkurencja, jak w Lechii – zakończył Lukas.