• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Łukasz Smolarow: Chcemy zaprezentować odpowiednią pewność siebie [WIDEO]

2018-08-02 17:00:00
- Plan na spotkanie z Legią będzie inny niż na Jagiellonię, bo to dwie różne drużyny. Myślę, że to co może łączyć te dwa mecze, to tylko to, że są to spotkania wyjazdowe. Będziemy chcieli zaprezentować odpowiednią pewność siebie. Nie jedziemy tam z jakąś bojaźnią, ale z odwagą i konkretnym planem do wykonania - powiedział drugi trener Lechii Gdańsk Łukasz Smolarow.

 

- Po ostatnim spotkaniu (remis ze Śląskiem Wrocław 1:1 - przyp. red.) potrzebowaliśmy trochę czasu, by wrócić do równowagi, ponieważ pozostał po nim pewien niedosyt i poczucie niewykorzystanej szansy. Staraliśmy się jednak to poczucie szybko zniwelować oraz wyciągnąć z tego meczu wnioski. Po takim dosyć szybkim powrocie do równowagi przeszliśmy do zadań techniczno-taktycznych związanych z najbliższym spotkaniem z Legią. 

 

Jak wyglądały zajęcia w ostatnim tygodniu? - Jeśli chodzi o specyfikę tego tygodnia, to duży wpływ miały warunki atmosferyczne, z którymi musieliśmy trochę powalczyć. Rozpoczynaliśmy treningi wcześniej, były one także krótsze i płynniejsze. Uczulaliśmy także zawodników oraz tego pilnowaliśmy, żeby to nawodnienie zawodników było duże. Chcieliśmy przez te dni optymalnie pracować, by niczego nie zaniedbać. 

 

 

Trener Smolarow przedstawił również raport medyczny związany ze zdrowiem naszych zawodników - Do pracy z zespołem wrócił Steven Vitoria, który wziął udział we wszystkich zajęciach w tym tygodniu, trenując z pełnym obciążeniem. Był on także brany pod uwagę przy wyborze meczowej osiemnastki na spotkanie z Legią. Rafał Wolski natomiast nie trenuje jeszcze w pełnym wymiarze z drużyną, uczestniczy w rozgrzewkach oraz w części zajęć techniczno-taktycznych. Zostaje także po zajęciach, by nadrobić zaległości. Nie chcę mówić o dokładnej dacie powrotu, ponieważ trzeba brać pod uwagę zdanie trenerów, zawodnika czy lekarzy. 

 

Lechia w 3. kolejce zmierzy się z Legią, która w środę odpadła z eliminacji do Ligi Mistrzów. - Przeciwnik dla wielu bardzo znany, bo tego materiału do analizy było dużo. Legia rozegrała już siedem spotkań. Taki paradoks, że nasz przeciwnik jest znany i nieznany, bo w tym czasie zaszło sporo zmian w ustawieniu, systemie gry oraz zmiana trenera. Warto się skupić jednak na sobie i na naszym planie, z którym tam pojedziemy. Rzeczą drugorzędną jest to, co my wiemy o przeciwniku. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się