• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Łukasz Smolarow: Musimy odwrócić końcówki spotkań na swoją korzyść

2019-11-07 16:07:00
- Nie można zaprzeczyć, że ostatnie wyniki są słabsze. Faktycznie te cztery spotkania, jeśli chodzi o końcowe rezultaty, były poniżej oczekiwań. Jednak każdy mecz jest oddzielną historią, każdy musielibyśmy rozłożyć, spojrzeć na to, co w danym spotkaniu nie funkcjonowało. Pogoń w ostatnim czasie również notuje słabsze wyniki i będzie to mecz drużyn, które miały niezły początek, a teraz nieco obniżyły loty. Najwyższy czas, aby wrócić na właściwą drogę - powiedział drugi trener Lechii Gdańsk Łukasz Smolarow

 

- Wiemy, że końcowe czy ostatnie minuty to był ten fragment meczu, który był gorszy. My z ławki również reagowaliśmy na te sytuacje różnorodnie, atakując lub broniąc. Niestety efekt był taki, że w obu przypadkach kończyło się stratą bramki. Jest to taki ból piłki nożnej, bo nie powiem, że ostatni mecz był dobry. Jednak mógł spokojnie zakończyć się wynikiem bezbramkowym. Ludzie zachwycają się, że te bramki padają w ostatnich minutach. Ten ból jest dlatego, że przytrafia się nam, ale musimy to obrócić, abyśmy to my strzelali w końcówkach. 

 

- Faktycznie zabraknie w najbliższym meczu Karola Fili, który został ukarany czwartą żółtą kartką. Jest to pewnego rodzaju problem dla nas. Po pierwsze Karol pełni funkcję młodzieżowca, co definiuje potencjalne zmiany, ale mamy zmienników. Na tej pozycji występują lub mogą zagrać Rafał Kobryń, Paweł Żuk i Tomasz Makowski. Wiemy, że Karol w trwającym sezonie rozegrał bardzo dużo spotkań w Lechii, a także kadrze. Patrząc na historię zawodników, wszystko obyło się naturalnie. W ostatnim sezonie Karol walczył o pozycję z Joao Nunesem. Raz grał jeden, raz drugi. Stosowana była rotacja. Myślę, że bardzo się rozwinął i zasłużył na to, aby występować cały czas na tej pozycji, jeśli jest taka potrzeba. Zdajemy sobie sprawę, że trzeba mu dać czasem odpocząć, dać moment oddechu. Zważywszy na to, że jest reprezentantem Polski i liczba meczów jeszcze bardziej się zwiększa. Powiedziałbym, że ten problem zmęczenia został rozwiązany w sposób naturalny, bo przepisy to wyregulowały. 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się