• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.07.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30

Łukasz Smolarow: Zabrakło skuteczności

2019-11-11 12:00:00
- W przekroju meczu to powiedziałbym, że najsłabszy moment to było to środkowe 15-20 minut gry w pierwszej połowie. To był za długi fragment. Straciliśmy wtedy kontrolę nad tym meczem. W drugiej połowie goniliśmy. Robiliśmy zmiany ofensywne, ale mimo wszystko ciągle brakowało po pierwsze uderzeń celnych, a po drugie bramek - powiedział po spotkaniu Łukasz Smolarow, który poprowadził Lechię w meczu z Pogonią.

 

Porażka z Pogonią Szczecin jest piątym meczem ligowym z rzędu bez zwycięstwa Lechii Gdańsk.

- Jest duże rozczarowanie, bo to mecz przegrany. Głównym czynnikiem, w którym byliśmy słabsi, była skuteczność. Pozostałe statystyki, czyli wymienianie podań, liczba stałych fragmentów gry i liczba strzałów byliśmy lepsi, ale w tej ostatniej statystyce nie przełożyło się to na liczbę celnych strzałów, ani na bramki. Jeden celny strzał to za mało. Bardzo dobre okazje, które mieliśmy - najpierw Lukasa Haraslina, potem Artura Sobiecha i słupek to są te momenty, które, jeśli mówimy o grze ofensywnej, były kluczowe w tym meczu. 

 

W spotkaniu z Pogonią Lechia miała momenty, w których zdecydowanie przeważała. 

- Pierwsze dziesięć minut było dobre w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy narzucić sposób gry. Ten etap meczu zakończył się wraz z niewykorzystaną sytuacją Lukasa. Chwilę potem praktycznie pierwsza akcja Pogoni okazała się skuteczna. W przekroju meczu to powiedziałbym, że najsłabszy moment to było to środkowe 15-20 minut gry w pierwszej połowie. To był za długi fragment. Straciliśmy wtedy kontrolę nad tym meczem. W drugiej połowie goniliśmy. Robiliśmy zmiany ofensywne, ale mimo wszystko ciągle brakowało po pierwsze uderzeń celnych, a po drugie bramek. 

 

Podczas spotkania drużynę z ławki prowadził sztab trenerski pod przewodnictwem Łukasza Smolarowa, w związku z chwilową niedyspozycją Piotra Stokowca.

- Byłem w kontakcie z trenerem Stokowcem. Mamy telefony na ławkach. W przerwie też wymieniliśmy dwa zdania o tym, co robimy dalej. Byliśmy w ciągłym kontakcie. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się