• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.07.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30

Maciej Gajos: Bardzo ważne trzy punkty

2020-03-01 20:00:00
Maciej Gajos był niewątpliwie bohaterem meczu 24.kolejki PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce. Pomocnik Biało-Zielonych w 89. minucie tego spotkania zdobył zwycięskiego gola.

Lechia rozegrała całkiem niezłą pierwszą połowę, jednak w drugiej oddała zbyt dużo inicjatywy piłkarzom Korony, co skończyło się dla nich stratą bramki. - Faktycznie rozegralismy dobrą pierwszą połowę i pierwsze pięć minut drugiej odsłony też było w naszym wykonaniu dobre. Zabrakło nieco postawienia tej przysłowiowej "kropki nad i", czyli zdobycia drugiej bramki. Ten mecz wtedy na pewno byłby nieco łatwiejszy - zauważył Maciej Gajos.

 

- W pewnym momencie zbytnio się cofnęliśmy, co Korona wykorzystała strzelając nam bramkę. Póżniej jednak włączyliśmy drugi bieg i staraliśmy się za wszelką cenę strzelić zwycięskiego gola. Bardzo się cieszę, że to nam się udało i miałem w tym swój udział - dodał pomocnik Lechii.

 

Biało-Zielonym zawsze bardzo ciężko gra się w Kielcach, a dodatkowo Korona zaciekle walczy o utrzymanie w Ekstraklasie.. - To jest na pewno przełamanie tego trudnego terenu. Korona potrzebuje w tym momencie punktów jak tlenu i wiedzieiśmy, że będą mocno walczyć, żeby je tutaj zdobyć. Tak było faktycznie i to dla nas ważne trzy punkty w kontekście bycia w czołowej ósemce - stwierdził "Gajowy".

 

Pomocnik, strzelając zwycięskiego gola, przerwał serię Flavio Paixao, który zdobywał wszystkie ostatnie 9. bramek dla Lechii. Czy zdaje sobie z tego sprawę? - Nie śledzę i nie skupiam się na seriach czy statystykach. Cieszę się, że Flavio praktycznie, co mecz strzela bramkę. Dzisiaj to mi udało się strzelić zwycięską bramkę, ale myślę, że to nie jest najważniejsze kto strzela. Cała drużyna pracuje razem na sukces i odnoszenie zwycięstw - zakończył Gajos.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się