• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.07.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.07.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.07.2020, 20:00

Maciej Gajos: Chciałem dać zmianę ofensywną

2019-09-24 20:45:00
- Cieszę się, że moje bramki pozwoliły pomóc przejść do kolejnej rundy. Naprawdę było to ciężkie spotkanie. Mogło wydawać się, że przyjedziemy i będzie łatwo, szybko i przyjemnie. Jednak tak nie było. Musieliśmy odrabiać straty. Jestem zadowolony, że udało się odnieść zwycięstwo i awansować dalej - powiedział po meczu z Gryfem Wejherowo zdobywca dwóch bramek dla Lechii Maciej Gajos.

- Można stracić bramkę na początku, ale po chwili dostaliśmy drugą i bardzo skomplikowaliśmy sobie sytuację. Trzeba było gonić wynik. Najważniejsze, że udało się i rozstrzygnęliśmy to w końcówce, choć nie ułożyło się to po naszej myśli. Po wejściu na boisko dotknąłem kilka razy piłkę, a później dwa razy trafiłem do bramki. Chciałem dać zmianę ofensywną, żebym był w polu karnym. Próbowaliśmy zagrywać piłki w pole karne, by było nas więcej i próbować dochodzić do sytuacji. Szybko nam się to udało. Cieszy fakt, że odwróciliśmy losy meczu od stanu 0:2 na 3:2. Zwycięstwa zawsze budują zespół. 

 

- Nie zlekceważyliśmy rywala, bo przed meczem uczulaliśmy się, mówiliśmy sobie, żeby być skoncentrowani. Niestety na początku straciliśmy bramkę po akcji z kontrataku, a kolejną po stałym fragmencie gry. W kolejnych spotkaniach musimy zachować koncentrację od początku, żeby nie było konieczności gonienia wyniku. 

 

- Nie myśleliśmy o spotkaniu z Legią, patrzyliśmy na zegar, by jak najszybciej zdobyć bramkę, bo sytuacji było z każdą minutą coraz więcej. Dogrywka na pewno by nam nie pomogła, ale jeśli trzeba byłoby, to na pewno nikt by nie kalkulował. Musieliśmy dać z siebie 100% i przejść do kolejnej rundy. Od jutro będziemy skupiać się na meczu w Warszawie.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się