Maciej Gajos: Każdy walczy o swoje

2019-07-29 13:00:00
- Trochę tych poprzeczek ostatnio nastrzelałem z rzutów wolnych. Mam nadzieję, że teraz już będę strzelać niżej i bramki zaczną wpadać. Na boisku zawsze daję z siebie 100% - skomentował spotkanie z Wisłą Kraków pomocnik Lechii Maciej Gajos.

W meczu z Wisłą Kraków trener Piotr Stokowiec zdecydował się na spore zmiany w porównaniu z czwartkowym meczem z Brøndby.

- Nie ma co patrzeć za długo na skład. Dzisiaj trener zdecydował się na taką jedenastkę i każdy chciał udowodnić przede wszystkim sobie, że jest w stanie pomóc drużynie i dać z siebie 100%, ale niestety nie wyszło, tak jak sobie zakładaliśmy. Sztab wymienił 10 osób (w porównaniu z czwartkowym meczem). Na pewno to nie pomaga, ale z drugiej strony trenujemy już dłuższy czas ze sobą. Były mecze kontrolne, więc nie ma co się tłumaczyć. Trzeba było ten mecz wygrać.

Maciej Gajos zagrał w trzech meczach Lechii w tym sezonie. Mecz z Wisłą rozpoczął od pierwszej minuty.

- Dostałem szansę od początku. Chcę się pokazać z najlepszej strony, żeby grać jak najwięcej. Dzisiaj nie wygraliśmy. To najważniejsze, co nie zostało zrealizowane. Można się cieszyć, że zagraliśmy na zero z tyłu, bo obrona też była przemeblowana i to jest na plus. Myślę, że z przodu cel był taki, żeby strzelić bramkę i co najważniejsze zdobyć 3 pkt.

W spotkaniu z Wisłą Maciej Gajos miał najlepszą okazję do strzelenia bramki. Piłka po strzale z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki.

- Trochę tych poprzeczek ostatnio nastrzelałem z rzutów wolnych. Mam nadzieję, że teraz już będę strzelać niżej i bramki zaczną wpadać. Na boisku zawsze daję z siebie 100%, jak mam okazję grać.

Pomimo ogromnej rotacji w składzie Lechii nie zmieniła się organizacja gry Biało-Zielonych.

- To jest nasz punkt wyjścia, każdy musi sobie zdawać sprawę, że obojętnie kto jest na boisku, to musimy realizować założenia trenera. Wiemy, że nie będziemy od razu grać otwartego futbolu, bo musi nas cechować pewna defensywa. W dzisiejszym meczu każdy chciał się pokazać z dobrej strony i udowodnić sobie, że zasługuje na grę. Każdy walczy o swoje.

Trwa ciężki okres, w którym Lechiści grają po 2 mecze o stawkę w tygodniu. Czy są różnice w przygotowaniu do meczów PKO Ekstraklasy i Ligi Europy?

- Analizy były porównywalne. Grając w PKO Ekstraklasie na co dzień, zna się tych zawodników i nie trzeba wszystkiego dostać "na talerzu" od trenera, bo każdy ogląda PKO Ekstraklasę i wie konkretne rzeczy o danym zawodniku. Wiadomo, że analiza w meczach ligowych też jest, ale nie jest aż tak szczegółowa. Nie oglądamy meczów Brøndby, więc analizowaliśmy wszystko, począwszy od charakterystyki całego zespołu po analizę konkretnych zawodników.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się