• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Maciej Kalkowski: Chcieliśmy dać pograć każdemu

2017-11-11 13:29:00
– Pierwszy raz w tym sezonie zdecydowaliśmy się na rozegranie meczu kontrolnego w czasie reprezentacyjnej przerwy i uważam, że były to bardzo pożyteczne zawody. Nie chodzi o wynik, ale o możliwość gry tych zawodników, którzy rzadziej występują na boiskach ekstraklasy – ocenił kontrolne spotkanie z Bałtykiem Gdynia (5:0) drugi trener Lechii Gdańsk Maciej Kalkowski.

– Zdecydowaliśmy się dać odpocząć kilku piłkarzom, którzy ostatnio wystąpili w podstawowej jedenastce. Jednak paru innych pojawiło się na placu gry. Rozdzieliliśmy te 90 minut na cały zespół. Jedni zagrali po pół godziny, inni godzinę, z kolei Mateusz Matras, Mato Milos i Romario Balde wystąpili przez całe spotkanie – mówił Kalkowski. – Sparing na pewno pożyteczny, pograli wszyscy zawodnicy, którzy rzadziej mają okazję występować w lidze. Do wyniku wielkiej wagi nie przywiązujemy, ale zawsze to miło odnieść wysokie zwycięstwo. Kilka naszych akcji na pewno mogło się podobać kibicom – dodał Kalkowski. 

W meczu z Bałtykiem w składzie Lechii pojawiło się dwóch zawodników, występujących na co dzień w juniorach młodszych gdańskiego klubu - Marcin Wiśniewski oraz Jan Kopania. Trener Kalkowski chwalił obu za boiskową postawę. 

– Pamiętajmy, że oni mają po 16 lat, pierwszy raz byli w szatni seniorów, dlatego z pewnością było to dla nich spore przeżycie. Występ jednego i drugiego należy ocenić bardzo pozytywnie – przyznał Kalkowski. 

W niedzielę Biało-Zieloni będą mieli dzień wolny, od poniedziałku rozpoczną mikrocykl przed kolejnym meczem ligowym z Wisłą Płock (18 listopada o 20.30 na Stadionie Energa Gdańsk). 

– Czekać będziemy jeszcze na naszych kadrowiczów, czas także pracuje na korzyść piłkarzy, przechodzących obecnie rehabilitację po przebytych urazach – powiedział Kalkowski. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się