• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    04.04.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Maciej Kalkowski: Dobrze przepracowaliśmy przerwę na kadrę

2019-09-12 16:05:00
- W ostatnim tygodniu bardzo mocno popracowaliśmy nad motoryką, to były dość trudne dziesięć dni dla chłopaków. Wszysko okaże się w sobotę, czy poszliśmy w dobrym kierunku - powiedział drugi trener Lechii Gdańsk Maciej Kalkowski przed sobotnim spotkaniem z Lechem Poznań.

 

- Lech w tym roku gra bardzo ofensywnie, razem z Cracovią ma najwięcej strzelonych bramek. Bardzo w dobrej formie jest Darko Jevtić. Może ostatnie spotkanie nie było najlepsze w jego wykonaniu, ale obserwowałem go wcześniej i to jest motor napędowy tego zespołu. Darko ma udział przy 60% bramek zdobywanych przez Lecha. 

 

- Obserwowałem Lecha w ostatnich tygodniach, by przygotować odprawę przedmeczową dla zawodników. Wspólnie ze sztabem szkoleniowym wybierzemy odpowiednią taktykę i wyjdziemy na boisko, by wygrać. Lech ma fajnych, młodych zawodników na bokach boiska, to reprezentanci Polski. Ponadto nowi obrońcy, w bardzo dobrej formie jest Tiba, ale wiemy że zmaga się z jakimś drobnym urazem. Nie wiemy, czy przyjedzie do Gdańska. Jest to drużyna, która gra ofensywnie, na co należy zwrócić uwagę. 

 

- Obecnie wszyscy zawodnicy powracający ze zgrupowań reprezentacji są zdrowi i zadowoleni. Pod znakiem zapytania stoi tylko dostępność Egy'ego, który na jednym z treningów doznał małego urazu. Czekamy do jutra, jeśli będzie zdrowy, to będzie brany pod uwagę przy wyborze meczowej dwudziestki. 

 

- Jaroslav Mihalik uczestniczył w każdym treningu po dołączeniu do Lechii. Uważam, że jest przygotowany w 80-90% do gry, ale na pewno nie na występ w pełnym wymiarze czasowym. "Jaro" bardzo dobrze prezentuje się na treningu, robi dobre wrażenie. To zawodnik, który czuje się znakomicie w grze jeden na jeden, ma ciąg w kierunku bramki i dobre uderzenie. Wydaje mi się, że Lechia będzie miała z niego duży pożytek. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się