• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Maciej Woźniak rozpoczął treningi z I zespołem Lechii Gdańsk

2017-10-10 10:33:00
Szesnastoletni Maciej Woźniak z Akademii Lechii Gdańsk rozpoczął treningi z pierwszą drużyną Biało-Zielonych. Za takim rozwiązaniem mocno orędował pierwszy bramkarz Lechii - Dusan Kuciak, który jest pod wrażeniem umiejętności prezentowanych przez nastolatka.
To nie pierwsza obecność młodego bramkarza w pierwszym zespole Lechii Gdańsk. Równo rok temu, 15-letni wówczas Woźniak zmienił w 65 minucie towarzyskiego spotkania z Wietcisą Skarszewy Mateusza Bąka. Później zagrał jeszcze w Malborku przeciwko Pomezanii. 

- Cieszę się, że dostałem szansę w drużynie seniorów. W przyszłości chciałbym powalczyć o bluzę z numerem jeden. To mój cel odkąd dołączyłem do Lechii. Czeka mnie jednak dużo pracy – mówił wtedy nastolatek.

Maciej Woźniak na co dzień trenuje i występuje w juniorskich drużynach Lechii - U17 oraz U19. 

- To bardzo fajny, skupiony na pracy chłopak. Twardo stąpa po ziemi i „sodówka” mu nie grozi, a ten mecz to dla niego bodziec do jeszcze większej pracy. Tym bardziej, że jakiś czas temu stracił trochę czasu z powodu kontuzji – mówi o swoim podopiecznym Dominik Czajka, trener Juniorów Młodszych Lechii Gdańsk.

Utalentowany bramkarz z racji obowiązków szkolnych, nie będzie uczestniczył w pełnym wymiarze zajęć pierwszej drużyny. Ale gdy ćwiczenia na boisku nie będą kolidować z edukacją, stawi się na treningach pod okiem Andrzeja Woźniaka. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się